“En Güzel Köy Benim Köyüm Projesi” Ulaş ve Yukarımahmutlar Köylerinde Devam Ediyor
Gündem 71 Editörü • 9 Ocak 2021 16:04
“En Güzel Köy Benim Köyüm Projesi” Ulaş ve Yukarımahmutlar Köylerinde Devam Ediyor

Kırıkkale’de vatandaşların yaşam standartlarının üst düzeyde tutulmasını sağlamak amacıyla başlatılan En Güzel Köy Benim Köyüm projesi ile tüm köyler güzelleştiriliyor.

Kırıkkale Valiliği tarafından başlatılan “En Güzel Köy Benim Köyüm” projesi ile vatandaşların yaşam standartlarının üst düzeyde tutulması hedefleniyor. Bu kapsamda merkez ilçeye bağlı Yukarımahmutlar ve Ulaş köylerinde de etkinlik düzenlendi.

Vali Yunus Sezer, AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can, İl Jandarma Komutanı J.Kd.Alb.Uğur Özmen, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Haluk Karahan, il genel meclis üyeleri ve davetliler, burada köylülerle birlikte boya yapıp kilit parke döşedi. Ardından temsili olarak fidan dikimi gerçekleştirildi.

Törende konuşan Vali Yunus Sezer, Bu projenin, herkesin bir şekilde işin bir yerinden tuttuğu, el birliği ve iş birliği ile yapılan bir proje olduğunu vurguladı.

İki aylık kısa bir sürede 10 köyün neredeyse tamamlanma aşamasına geldiğini aktaran Vali Sezer şunları söyledi;

“Proje kapsamında uygulanmak üzere tesisimizde bugüne kadar 50 bin metrekare kilit parke ürettik ve bunların çoğunu da projeyi gerçekleştirdiğimiz köylerimizde kullandık. Bir kilit parke ve beton tesisimiz var ve bu tesisin bize sağladığı faydaları kısa sürede görme imkânımız oldu. Bu gayret içerisinde bize güç veren en büyük şey birlikte hareket etmek. Hem köylülerimizle, hem milletvekillerimizle, hem il genel meclis başkanı ve üyelerimizle, hem de kurum müdürlerimizle hep beraber aynı amaç ve aynı idealler için uğraşıyoruz. Köyler bizim gönül bağımızın olduğu yerler. Sadece insana vefa duyulmaz toprağa da vefa duyulur. Yeniden köylere bir dönüş var. İnsanlar köylerine gelmek, köylerimizde bulunan vatandaşlarımız da daha iyi şartlarda yaşamak istiyorlar. Dolayısıyla bütün ihtiyaçları göz önüne alarak bu projeyi başlattık ve 185 köyümüzün tamamında bu projeyi uygulayacağız.”

AK Parti Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can ise, “ En Güzel Köy Benim Köyüm” projesinin örnek bir proje olduğunu, el birliği ile çalışarak köylerimizin alt yapısını en iyi şekilde yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Köylerin güzelleştirilmesi amacıyla başlatılan proje kapsamında; köydeki evlerin tamamı yöresel mimariye uygun olarak boyanırken yollar da kilit parke ile döşeniyor. Metruk binalar tamamen yıkılıyor. Köyün güvenliğini sağlamak için de giriş ve çıkışlara kamera sistemleri takılıyor. Köy meydanları güzelleştirilip kamelyalar ile çöp konteynerleri konuluyor. Okul ve sağlık ocağı gibi kullanılmayan binalar restore ediliyor, kütüphane ve taziye evleri gibi ortak kullanım alanlarına dönüştürülüyor.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!