En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri
Gündem 71 Editörü • 2 Şubat 2021 22:28
En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Koronavirüs salgını ile birlikte salgın filmleri yoğun olarak izleniyor. İşte en iyi salgın filmleri listesi sizin için derlendi.

Raporlara göre, virüs filmlerinin izlenme sayısı bu COVID-19 salgını sırasında önemli ölçüde arttı ve bu, bizim kaçış eğilimimize aykırı görünse de, aslında psikolojik bir açıklaması olabilir. Bazen anksiyete bozukluklarını tedavi etmek için kullanılan bir davranış terapisi olan maruz kalma terapisi, bir hastayı herhangi bir zarar veya tehlikeye neden olma niyeti olmadan kaygılarının kaynağına maruz bırakmayı ve böylece stresini veya korkusunu azaltmayı içerir.

Örneğin, yılanlardan korkan birinden bir yılan tutması istenebilir veya bir hastalık salgınından korkan biri, onlara zarar veremeyecek virüslerle ilgili bir film izleyebilir. Bu (ve bizim marazi merakımız) kendi karantinanız sırasında ‘Virüs’, ‘Bulaşma’ ve ‘Salgın’ gibi başlıklara sahip filmlere ulaşmanızın nedeni olabilir. Bazıları hala romantizm, komedi ve pastoral olay örgüsü satırlarını içeren hafif eğlenceyi tercih ederken, salgınlar ve kıyamet sonrası temaları ve bunların toplum üzerindeki etkilerini ele alan bir film listesini yeniden gözden geçiriyoruz.

En İyi Salgın Filmleri

en-iyi-salgin-filmleri-02 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Daybreakers (1993): Bu bilim kurgu korku oyununda bir veba herkesi vampire dönüştürmeye başlar. Kıtlaşan insan kanı için bir ikame maddesini araştırırken hayatta kalan insanları yetiştirmek zorundadırlar. Ethan Hawke bir vampir hematoloğudur, eski vampir ‘Elvis’ (Willem Dafoe) ise insanlığı kurtarmaya çalışır.


en-iyi-salgin-filmleri-03 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

12 Maymun (1995): Gelecekte geçen bu bilimkurgu gerilim filminde, dünya hastalıklarla mahvolur ve insan ırkının çoğunu silen insan yapımı hastalık hakkında bilgi toplamak için zamanında bir mahkum gönderilir. Bruce Willis, Brad Pitt ve Madeleine Stowe’un başrollerini paylaşıyor.


en-iyi-salgin-filmleri-04 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Salgın (1995): Başka bir kıtadan bir maymun tarafından Amerika’ya taşınan ölümcül bir salgın Kaliforniya’da bir kasabayı vurdu. Bu sırada ordu doktorları virüse çare bulmakta zorlanır. Dustin Hoffman, Rene Russo ve Morgan Freeman’ın oynadığı.


en-iyi-salgin-filmleri-001 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Fakülte (1998): Bir dizi tuhaf olaydan sonra, yıkık Harrington Lisesi öğrencileri öğretmenlerinin anormal bir şeyle enfekte olduğundan şüphelenmeye başlarlar ve dünyayı uzaylıların hakimiyetinden kurtarmaları gerekir. Başrollerde Josh Hartnett, Elijah Wood, Clea DuVall, Salma Hayek, Usher ve Jon Stewart.


en-iyi-salgin-filmleri-002 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Resident Evil (2002): The Umbrella Corporation’ın biyolojik silahları bir zombi kıyametini tetikler ve gizli görevli Alice (Milla Jovovich) onları üstlenir. Bir video oyununa dayanan en yüksek hasılat yapan film serisi olan ‘Resident Evil’ toplam altı filme sahip.


en-iyi-salgin-filmleri-06 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

28 Gün Sonra (2002): Bu kıyamet sonrası korkuda, gizemli bir virüs Birleşik Krallık’ı mahvediyor ve bir grup hayatta kalanı felaketin serpintisiyle başa çıkmaya bırakırken, virüs bulaşmış olanlardan kaçınıyor. Cillian Murphy ve Naomie Harris başrolde.


en-iyi-salgin-filmleri-003 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Dawn of the Dead (2004): 1978 filminin yeniden yapımı, Zack Snyder’ın ilk yönetmenlik denemesi, enfekte olanların et yiyen zombilere dönüşmesine neden olan bir salgından kurtulanları konu alıyor.


en-iyi-salgin-filmleri-08 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Ben Efsaneyim (2007): Bir veba insanlığın çoğunu öldürdü ve geri kalanını canavarlara dönüştürdü, ancak New York’ta hayatta kalan tek bir kişi (Will Smith) bir çare bulmak için savaşıyor.


en-iyi-salgin-filmleri-09 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

The Happening (2008): M Night Shyamalan’ın yönettiği bu kıyamet geriliminde, bir fen bilgisi öğretmeni (Mark Wahlberg), karısı (Zooey Deschanel) ve kızları, kurbanlarının intihar etmesine neden olan havadan gelen bir toksinden kaçmak için mücadele ediyor.


en-iyi-salgin-filmleri-10 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Karantina (2008): Hastalık Kontrol Merkezi (CDC), bir virüse yakalandıktan sonra insan sakinleri zombiye dönüşmeye başladıktan sonra bir binayı karantinaya alır ve muhabir Angela (Jennifer Carpenter) ve kameramanı Scott (Steve Harris) içeride sıkışıp kalır. . Film, 2007 İspanyol korku filmi ‘Rec’in yeniden yapımı.


en-iyi-salgin-filmleri-11 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Doomsday (2008): Eden Sinclair (Rhona Mitra) ve uzman ekibi, Reaper olarak bilinen ölümcül bir virüse çare bulmak için zombiler tarafından harap edilen İskoçya’da görevlendirildi.


en-iyi-salgin-filmleri-12 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Taşıyıcılar (2009): Bu kıyamet sonrası vücut dehşetinde, dört arkadaş – Danny, Brian, Bobby ve Kate – Amerika’yı kasıp kavuran salgın bir Amerika’dan kaçmaya çalışıyorlar, ancak içlerinden biri virüs tarafından enfekte oluyor. Chris Pine ve Piper Perabo başrolde.


en-iyi-salgin-filmleri-13 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

The Crazies (2010): Olağandışı bir uçak kazasından sonra zehirli bir virüs antika bir çiftçi kasabasına yayılır ve Şerif David Dutton, karısı ve diğer iki kişi dışında herkes şiddetli bir psikopata dönüşür. Radha Mitchell ve Timothy Olyphant başrolde.


en-iyi-salgin-filmleri-004 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Perfect Sense (2011): Viral bir salgın insanların duyusal algılarını yok etmeye başladığında, kadınlaştıran bir şef (Ewan McGregor) ve utangaç bir bilim adamı (Eva Green) birbirlerine aşık olurlar.


en-iyi-salgin-filmleri-15 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Bulaşma (2011): Bir kadın ve oğlu öldüğünde dünya çapında panik ve kaos patlak verir ve ölümcül bir virüsün keşfine yol açar. Bu arada, Amerika’daki CDC yayılmasını durdurmaya çalışıyor. Matt Damon, Lawrence Fishburne, Gwyneth Paltrow, Kate Winslet ve Jude Law başroller.


en-iyi-salgin-filmleri-16 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Grip (2013): Bu Güney Kore filmi, havadan yayılan hastalık Seul’e 20 km’den daha yakın bir şehri vururken kurbanlarını 36 saat içinde öldüren H5N1 virüsünün ölümcül bir türünü konu alıyor. Hyuk Jang, Soo Ae ve Roxanne Aparicio’nun rol aldığı.


en-iyi-salgin-filmleri-17 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Maggie (2015): Amerika’nın Ortabatı bölgesinde, genç Maggie (Abigal Breslin) kurbanlarını yavaş yavaş et yiyen zombilere dönüştüren bir hastalık salgınıyla enfekte oldu, ancak dönüşümü boyunca babası (Arnold Schwarzenegger) onun yanında kalıyor yan.


en-iyi-salgin-filmleri-18 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

It Comes At Night (2017): Bu kıyamet sonrası korku filminde hayatta kalan az sayıda kişi kaldı. Doğal olmayan bir tehdidin dünyayı altüst etmesinden sonra, iki aile kötü güçleri dışarıda tutmak için isteksiz bir ittifak içinde bir evi paylaşmaya zorlanır – yalnızca aralarında kötülüğün gizlendiğini fark etmek için. Joel Edgerton başrolde.


en-iyi-salgin-filmleri-19 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

The Cured (2017): Bir zombi vebasının Avrupa’yı vurmasından yıllar sonra, toplum eski zombileri saflarına nasıl yeniden kazandıracaklarıyla boğuşuyor. Ellen Page ve Sam Keeley rol alıyor.


en-iyi-salgin-filmleri-20 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Sessiz Bir Yer (2018): Kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalan bir aile, herhangi bir ses tonuna saldıran ölümcül bir tehditten sessiz ve neredeyse izole bir şekilde saklanır. Başrollerinde John Krasinski ve Emily Blunt var.


en-iyi-salgin-filmleri-21 En İyi Salgın Filmleri Listesi; Koronavirüs Filmleri

Virüs (2019): Gerçek olaylara dayanan bu Malayalam tıp geriliminde Kerala, ölümcül Nipah virüsünün büyük bir salgınına karşı çıkıyor, ancak bir grup cesur insan yayılmayı kontrol altına alma umuduyla hayatlarını riske atıyor. Başrollerinde Tovino Thomas, Parvathy Thiruvothu ve Madonna Sebastian var.

İçerik ve Görsel Kaynak: Gulfnews

Gündem 71 Yaşam