Ergün Tekin, Kırıkkale’de Açıklamalarda Bulundu
Gündem 71 Editörü • 17 Mayıs 2023 18:46
Ergün Tekin, Kırıkkale’de Açıklamalarda Bulundu
Kırıkkale Haber

Kırıkkale’de Ak Partiden 2. Sıra milletvekili adayı olan Ergün Tekin, İl Başkanlığında basın açıklaması yaptı.

Tekin Kırıkkale’ye 2 büyük müjdesi olduğunu ve iki büyük yatırım getireceğini belirtti.

Ak Parti İl Başkanlığında yaptığı basın açıklamasına Tekin; “Her zaman ne hayırlısıysa Allah onu nasip etsin dedik. Ben Kırıkkale’yi insanımızı çok seviyorum. Oy verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. Bu saatten sonra heyecanım daha da arttı. Kırıkkale’de genel merkezde görev alacağım. Belki de kısmetse Bakan Yardımcılığı görevi alacağım. Ben bu davaya gönlümü, Sayın Cumhurbaşkanımıza da hayatımı adamış biriyim. Hiç kimseye kırgınlığım yok. Ama bazı arkadaşlarımız var ki onu anlatacağım, diğerlerini de ikinci turun ardından basın toplantısı yaparak açıklayacağım. Bu olay neydi, ney ne oldu, neden böyle oldu hepsini açıklayacağım. Ama devletimizin bekası için önümüzde cumhurbaşkanlığı seçimi var. 12 gün boyumca gece gündüz çalışacağız.” ifadelerine yer verdi.

MEHMET DEMİR İLE ANKARA’DA BULUŞTUK

Açıklamalarına Eski Milletvekili ve İl Başkanlığı yapmış olan Mehmet Demir ile ilgili konuda devam eden Tekin; “Kendisi bu partinin il başkanlığından milletvekilliğinden huyundan suyundan her türlü vasfından yararlanmış bir arkadaşımızdır. O kadar samimi değilim. Cumhurbaşkanımız beni çağırdığı gün ısrar etti, kendisiyle Ankara’da buluştuk. Dedi ki ben de adayım. Nasıl oluyor Mehmet Bey sen aday adaylığına başvurmadın. Kendisi yok beni aday yapacaklar dedi. Ben böyle bir şey bilmiyorum dedim. Listeler açıklandı, kendisi beni aradı dedim ki; Mehmetciğim gözün aydın bugüne kadar hep Kırşehircilik yaptın, ekipcilik yaptın, ne güzel birinci sıradan çok sevdiğimiz bir kardeşimiz oldu. Bana dediği cevabı bütün Kırıkkale ile paylaşmak istiyorum. Benim işim olmaz, ben başka partiye çalışırım dedi. Bununda bilinmesini istiyorum. Bundan sonrada dedim ki bütün Kırşehirli arkadaşlarımız Mustafa Kaplan’a çalışıyor. Kendisi pırıl pırıl bir kardeşimiz. Mehmet Demir de; siz niye böyle düşünüyorsunuz, o daha dünkü çocuk dedi.”

KIRIKKALE’NİN İLK ÖZEL TELEVİZYONUNU KURUYORUM

Mücadeleyi seven hırslı bir insan olduğunu ifade eden Tekin; “Kırıkkale’ye iki büyük müjde veriyorum, yarından itibaren Kırıkkale’nin ilk özel televizyonunu kuruyorum. Diğer müjdem ise çok büyük iki yatırım getiriyorum. Bunlardan birincisini kendim Keskin organize sanayi bölgesinde yapacağım. Yarın ya da öbür gün arsa almaya gidiyorum.” Şeklinde konuştu. Hayatı boyunca Kırıkkale’ye örnek olmak için çalıştığını dile getiren Tekin; “Her şey milletvekilliği ile olmuyor. Özel sektörde de gücümüz var. Allah’a şükür biz de bu saatten sonra Cumhurbaşkanımızın izinde olacağız. Bütün özel sektörü Kırıkkale’ye davet edeceğim. Ömrümü buraya adıyorum, bundan sonra daha çok aranızdayım. İstanbul’la ilişkimi bitirdim Ankara ve Kırıkkale benim işim ya genel merkezdeyim ya buradayım, bunu da laf olsun diye söylemiyorum.”

KESKİN’E 400 TRİLYORLUK YATIRIM YAPACAĞIM

Tekin; “Bugüne kadar yaptıklarım ortada; podyum, 318, hazır betonlar, inşaatlar, hep örnek oldum, bugün de çok güzel bir yatırımla en az 300-400 trilyonluk yatırımla Keskin organize sanayide yeni bir yatırıma başlayacağım. Tüm teşkilatımız sandık başlarında duran kardeşlerimiz müşahitlerimiz bacılarımız ablalarımız hakikaten canla başla çalışan yürekli çalışan insanlar vardı. Bunları gözlerimle gördüm Allah ne güzel bir sevgi vermiş bu insanların kalbine ki böyle gece gündüz demeden koşturuyoruz.”

SEN BEN SİYASETİ YOK, BİZ SİYASETİ VAR

“Ben bu seçimin adını maskeli seçim koydum. Bunu düşününce anlarsınız, çok maskeler gördüm. Hiç önemli değil. Kırıkkale’den elimi çekmiyorum, siyasetten uzaklaşmıyorum. Genel merkezde görev alacağım. Daha cumhurbaşkanımla da konuşacağım, o ne emrederse onu yapacağım. Üzüldüm Cumhurbaşkanım adına üzüldüm, ona mahcup oldum diye üzüldüm ama bu sağduyuyu bazı partili arkadaşlarımız gösteremedi. Mehmet Demir ile birebir yaşadığım için söylüyorum o orada ben burada, bu kadar netim konuşmalar ortada. Bunun dışında bir şey diyemez. Çünkü zoruma gidiyor. Bu dava önemlidir Ergün Tekin gider Ahmet gelir Mustafa gelir. Cumhurbaşkanımız önemlidir, dava önemlidir. Sen ben siyaseti yok. Biz siyaseti var. Herkes söz sahibidir. AK Parti kimsenin babasının malı değil.”

BENİM DERDİM KIRIKKALE, BENİM DERDİM GENÇLERİMİZ

“Hepinizi canı yürekten seviyorum. Her zaman telefonum emrinizde. İnanın beni görmekten sıkılacaksınız. Şu yatırımları da bir yapayım arkasından tüm yatırımlar üşüşecek gelecek. Mustafa Kaplan kardeşimle de dün konuştum tebrik ettim. Halil Bey’i de aradım tebrik ettim. Kaybedenleri de aradım tebrik ettim. Sonuçta bu memleket için çalışılacaklar. Bir milletvekili gibi bütün ilişkilerimi Kırıkkale için kullanacağım. Benim derdim Kırıkkale, benim derdim gençlerimiz. Hep yatırım düşündüm, hep gençleri düşündüm, hep çocuklarımız burada kalsın istedim. Ama yapacağım bunu Allah ömür verirse göreceksiniz. Biz laf olsun diye siyaset yapmıyoruz. Meclis’e gidelim diye siyaset yapmadık. Meclise ben her dakika giderim. Bu kardeşinizin bir sene içinde neler yapacağını hepiniz göreceksiniz. Hepinize binlerce teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal edin. Ben sizi unutmayacağım siz de beni unutmayın” dedi.

Basın açıklamasına İl Başkanı Bahadır Kılıç, İl Kadın Kolları Başkanı Özden Temoçin, Merkez İlçe Başkanı Turgay Sarıaydın, Bahşılı Belediye Başkanı Recep Zafer Tekin ve çok sayıda Partili katıldı.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!