Faizsiz sistem nedir?
Gündem 71 Editörü • 27 Temmuz 2020 23:38
Faizsiz sistem nedir?

Son yıllarda faizsiz sistemlere büyük talep oluştu. Herkesin hayalini kurduğu şey bir ev sahibi olmaktır. Bu yadsınamaz bir gerçek. Eğer siz de kiradan kurtulmak, hayalinizdeki eve sahip olmak istiyorsanız faizsiz sistemlerden faydalanabilirsiniz. Bu sistemi size sunabilecek pek çok şirket ve kurum bulunmaktadır. Öyle ki, içinde bulunduğumuz bu yıl içinde bu şirketlerin sayısı yirmiyi geçmiştir. Size en uygun, en avantajlı olanda karar kılabilirsiniz.

 

Genelde aileler birikim yapmak yoluyla bir ev sahibi olmayı düşünürler. Ama bu hiç de düşünüldüğü kadar kolay değildir. Artık kolay olan faizsiz sistemlerle ev sahibi olmaktır. Değişen ekonomiler, piyasa şartları bugün ortaya böyle bir durumu çıkardı. Faizsiz sistemler peşinatsız, ekonominize göre oluşturmuş, bütçenize göre planlanmış sistemlerdir. Bu sistemler imece, yardımlaşma ya da el birliği sistemleri olarak da adlandırılır. Temel amaç, kirada oturmaktan sıkılan ve kendi evinin sahibi olmak isteyen ailelere yardımcı olmaktır. Böyle bir durumda hem şirketler hem de ev sahibi olan aileler karlı çıkarlar. Bu bir karşılıklı yardımlaşma, bir anlamda da bu topraklarda hep yaşamış olan potlaç kültürünün devamı niteliğindedir.

 

Faizsiz sistemler nasıl çalışır?

Sisteme girebilmek için öncelikle kendi bütçenize göre almak istediğiniz evin bedelini belirlemelisiniz. Bu tutar üzerinden bir hesaplama yapılır ve aylık ödeme planı çıkarılır. İstediğiniz vakit, işler sizin için yolunda gitmezse ya da problem yaşayacağınızı düşünürseniz taksitlerini erteleyebilir, dondurabilir ya da sistemden ayrılabilirsiniz. Faizsiz sistemlere büyük talep olmasının sebeplerinden biri de budur. Bu tamamen sizin ekonominizle ilgilidir ve size kalmış bir durumdur.

Faizsiz sistemlerde çekilişle ev sahibi olma ya da çekilişsiz ev sahibi olma gibi seçenekler vardır. Her iki seçenek de sizin şansınızla ilgilidir. Her iki sistemde de belirli geri ödeme planları belirlenir.

 

Faizsiz sistem güvenilir midir?

Faizsiz sistemlere büyük talep var, evet. Ama ev sahibi olmak isteyen ailelerin en çok merak ettiği şey de bu sistemin güvenilir olup olmadığı. Bugüne kadar faizsiz sistemlerle ev sahibi yaşamak isteyenler çok fazla şikayette bulunmadı ve bu sistemle problem yaşandığı haberleriyle çok karşılaşmadık. Bu sebeple de bu sistem güvenilirdir diyebiliriz.

 

https://www.faizsizkonut.com/

https://www.faizsizkonut.com/faizsiz-sistemler/

https://www.faizsizkonut.com/faizsiz-sistemler-nasil-calisir/