Fethiye Tatil
Gündem 71 Editörü • 16 Aralık 2022 17:11
Fethiye Tatil

Fethiye tatil hemen herkesin tercih ettiği bir seçenektir. Fethiye, Muğla’nın bir ilçesidir ve deniziyle dikkat çekmektedir. Özellikle deniz turizmi yapmayı sevenlerin kafalarını dinleyebilecekleri, streslerini atabilecekleri nadir yerler arasında kendisini göstermektedir. Tüm yılın stresini atıp bir an önce ayaklarınızı havuzun, denizin karşısına uzatıp dinlenmeye başlamak istiyorsanız Fethiye beldesinin doğru seçim olduğunu sizlere söyleyebiliriz.

Fethiye tatil denilince akla pek çok seçenek gelmektedir. Oteller, pansiyonlar, glamping oteller, villa evler derken Fethiye’de düşünmenizi sağlayacak onlarca tatil imkanı vardır. Sizler öncelikle nasıl bir tatil yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Bu kararın ardından otel konseptinizi seçebilirsiniz. Çünkü her konseptin farklı özellikleri, farklı imkanları ve duruşu sizlerin karşısına çıkacaktır.

Fethiye Tatil Konseptlerini Kimler Tercih Edebilir?

Fethiye tatil seçenekleri onlarca imkan ile karşımıza çıkmaktadır. Bu tatil imkanlarını kimlerin tercih etmesi daha uygun sizlere açıkladık:

  • Bütün bir yılın stresini atmak isteyenler genellikle hiçbir işe yapmadan dinlenmek isterler. Bu kişiler için açık büfe restoranlı yerler daha uygun olacaktır. Çünkü yemek yapma gibi bir dertleri olmayacaktır. Ancak pansiyon tarzı otelleri tercih ederlerse ne yazık ki yemek yapmak zorunda kalabilirler. Tabi bu kişilere glamping tarzı tatillerde uygun olabilir. Genellikle kahvaltıyı sizlere sunan otellerde akşam yemeği için sipariş verebilir ya da zevkinize göre basit yiyecekler hazırlayabilirsiniz.
  • Balayı tatili yapmak isteyenler için kesinlikle glamping tarzı konseptleri önermekteyiz. Çünkü bu tarz otellerde kendinize ait suite bir odanız bulunmaktadır. Dolayısıyla kimseyle uğraşmak zorunda kalmadan tatilinizin keyfine varabilirsiniz.
  • Aileler için yine Fethiye glamping otellerini önermekteyiz. Çünkü 5 yıldızlı konseptler her ne kadar aileye uygun olduklarını iddia etseler bile çocuklar açısından büyük sıkıntılı konaklama yerleri olabiliyor. Bu tür risklerle karşı karşıya kalmamak için glampingler istediğiniz şekilde, istediğiniz aktiviteleri yapabileceğiniz bir tatil imkanını sizlere sunuyor.

Fethiye Tatil Glamping Konseptinin Özellikleri Nelerdir?

Fethiye tatil için glamping konseptinin özelliklerini aşağıda sıraladık:

  • Kendinize ait istediğiniz tarzda bir suite odanız bulunmaktadır.
  • Odanızın önünde açık havuzunuz yer alır. Bu havuza sizden başka herhangi bir misafir giriş yapamaz.
  • Suite odanızdan mavi, yeşil ve güneşin parlaklığını sizlere vaat eden bir manzarayı seyredebilirsiniz.
  • Odanızın içerisinde yiyecek ve içeceklerinizi koymak için mini buzdolabınız bulunur. Böylece akşam ve öğlen yemeği için atıştırmalıklar alabilir ya da küçük sandviçler yapıp muhafaza edebilirsiniz.
  • Odanızın içerisinde yer alan spa küvetinde ailecek eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Özellikle Fethiye balayı otelleri arasında yer alan bu konseptte romantik dakikalar geçirmeniz de mümkündür.

Fethiye Tatil Suite Otel Çeşitleri

Fethiye glamping tatili yapmaya karar verdiyseniz sizlere Le Chic Fethiye otelini önermekteyiz. Otelde akvaryum, junior, balayı ve lale suite otel seçenekleri yer almaktadır. Kendinize en uygun olanını buradan seçip konaklayabilmeniz mümkündür.