Gelin Buketi Seçimi Nasıl Olmalı?
Gündem 71 Editörü • 10 Ekim 2022 13:32
Gelin Buketi Seçimi Nasıl Olmalı?

Gelin buketi gelinlerin özel günlerinde tercih ettikleri çiçek buketleridir. Bu özel günlerinde tercih ettikleri çiçeklerde çok özel olmalıdır. Gelin buketleri gelinlerin bu özel günlerinde onların en büyük aksesuarlarından biridir. Bu nedenle çok özen gösterir ve en iyi şekilde bu buketi hazırlatmak isterler. 

Gelin buketi hazırlanırken dikkat edilmesi gereken birçok unsur vardır. Her gelinliğe ve her ortama aynı şekilde bir gelin buketi hazırlanmaz. Bu nedenle gelin buketi sadece o geline özel olarak hazırlanmalıdır.

Runkli adams firması, gelin buketini hazırlarken gelinliğin modeli, buketi kullanacak olan gelin, düğünün yapılacağı ortam ve düğündeki konsepti göz önünde bulundurmaktadır. 

Düğün bir kır düğünü ise ona göre bir buket hazırlanmalıdır ya da bir otelde bir havuz başında yapılacak ise ona göre göre bir buket hazırlanmalıdır. Yine gelinlik sade ise ona göre sade ve şık bir buket ya da daha kabarık ve daha havalı bir gelinlik ise ona göre bir buket hazırlanmalıdır. Bu özellikler göz önünde bulundurularak hazırlanan gelin buketleri her zaman gelinleri oldukça memnun etmiştir.

Gelin Buketi Modelleri 

Gelin buketi modelleri gelinliğe göre düpünün yapılacağı mekana göre değişiklik gösterir. Mekana göre ve gelinliği göre hazırlanan buketler çok daha şık ve ortamda gelinle uyumlu olan buketlerdir. Kırmızı gül buketleri ya da kır çiçeklerinden oluşan bir buket ya da lalelerden oluşan çok şık buket modelleri hazırlanabilir. Yine papatyalardan da çok şık buketler hazırlanmaktadır güller arasında küçük birkaç papatya ile çok şık ve gösterişli gelin buketi modelleri hazırlanmaktadır.

Gelin Buketi Fiyatları 

Gelin buketi fiyatları buket içerisinde yer alan çiçeklere göre farklılık gösterir. Genellikle farklı çiçek modelleri tercih edilir. Kimisinde güller kimisinde lilyum çiçeği kimisinde özel çiçek türleri tercih edilir. Bundan dolayı fiyatlar farklılık gösterir. Kullanılan ürünler kullanılan çiçekler farklılaştıkça arttıkça fiyatlarda da artış gözlemlenir. 

Bu nedenle sizlerde içerisinde kullanacağınız ürünlere göre çiçek miktarına göre gelin çiçeğinizin fiyatı hakkında detaylı bilgiyi çiçekçilerden alabilirsiniz. Yine Runkli adam firması sizlere yardımcı olacaktır