Genç Sağlık Sendikası Kırıkkale Şubesi Kuruluyor
Gündem 71 Editörü • 13 Ocak 2024 21:25
Genç Sağlık Sendikası Kırıkkale Şubesi Kuruluyor

Genç Sağlık Sendikası Kırıkkale il başkanı Cengiz Gümüş ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte basın toplantısı düzenledi.

EY Park’ta düzenlenen toplantıda konuşan Genç Sağlık Sendikası Kırıkkale il başkanı Cengiz Gümüş şu ifadelere yer verdi;

genc-saglik-sen-kirikkale-subesi-kuruluyor-cengiz-gumus Genç Sağlık Sendikası Kırıkkale Şubesi Kuruluyor

Öncelikle 10 Ocak Gazeteciler gününüzü kutluyorum. Dün Pençe Kilit operasyonunda şehit olan 9 askerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Sağlık çalışanlarının haklarını alabilmesi için bir mücadelemiz var. Daha önce Tüm Kamu Sen Kırıkkale şube başkanıydım. Üye olarak güzel sayılara ulaştık ancak hükümetimiz tarafından yapılan yüzde 2 barajını geçmeyen sendikaların üyelerine maddi alanda bir kayıp yaşandı. Yüzde 2 barajını geçen sendikaların da maddi anlamda daha da yükseldi. Şube olarak 1 yıl bekledik. 2022 de kurulan sendikamızın Türkiye genelindeki şu anki üye sayısı 62 bine ulaştı.

Türkiye’de sağlık olarak 3. Sıraya oturduk. Genel başkanımız Osman Kaya ve yönetim kurulu üyelerine burdan teşekkür ediyoruz. Kırıkkale’de şube kurulmasına ve yetki alınmasına bizzat ricacı oldu. Genç sağlık sendikasına biz arkadaşlarımızla gireli 1,5 ay oldu. Sendikamız Türkiye genelinde 44 ilde şubeleşti. Haftalık sendikamıza 1500’e yakın üye kaydı olduğunu belirtti. 2024’de masada güçlü bir hale geleceğiz. Genel başkanımız dedi ki; “2025 hedef yılımız ve yetki yılımız” dedi. Genç Sağlık yaklaşık 3-4 sendikayla birleşerek Kamu birliği konfederasyonu kuruldu ve geçen hafta mazbatamızı aldık. Türkiye’de üye sayısı en çok 5. Konfederasyon olduk.

Kırıkkale Üniversitesi Rektörümüz Ersan Aslan hocamıza, il sağlık müdürümüz Murat Ağırtaş’a, Kırıkkale Üniversitesi Hastanesi başhekimi Turgut Deniz’e, İhtisas hastanesi başhekimi Yusuf Albayrak’a teşekkür ediyoruz. Bizlere hocalarımız ciddi anlamda destek veriyorlar. Bütün üyelerimize yabancı dil, psikolojik destek, avukat hizmetleri desteği, kreş yardımı desteği, burs yardımı vb. hizmetlerle üyelerimizi memnun etmeye çalışıyoruz. Üyelerimizi kura ile her yıl 2-3 defa tatile göndereceğiz. Üyelerimize ferdi kaza sigortası yapılıyor. Hiçbir üyemizi mağdur etmemek için gece gündüz çalışmalarımız devam ediyor

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!