Göğüs Ucu Koruyucusu Ne İşe Yarar
Gündem 71 Editörü • 29 Ekim 2022 20:35
Göğüs Ucu Koruyucusu Ne İşe Yarar

Göğüs ucu koruyucusu annelerin bebek emzirme döneminde göğüs uçlarında tahriş ve yaralar olabilir. Bundan dolayı kullanılan bir üründür. Emzirme döneminde göğüs hassasiyeti başta olmak üzere pek çok sorun yaşanmaktadır. Emziren annelerin hayatına kolaylaştırmak  için ve meme bakımlarını sağlayabilmeleri için göğüs ucu koruyucusu bulunmaktadır. Bu ürünler emzirme döneminde meme hassasiyetine ve meme tahrişinin yaşama ihtimalin önüne geçmektedir. 

Annelerin emzirme döneminde göğüs uçları hem fizyolojik bazı nedenleri doğru hemde bazı dış etkenlere bağlı olarak tahriş olabilir. Annelerin göğüs uçlarının olması gerektiğinden küçük olması ya da çeşitli sebeplerden dolayı göğüs ucunda çatlamalar ve tahrişlerin olması annenin bebeğini rahat bir şekilde emzirmesinin önüne geçer. Bu nedenle bu sıkıntıyı yaşayan anneler göğüs ucu koruyucusu kullanarak bu sıkıntıları atlatabilir. 

Göğüs Ucu Koruyucusu Hangi Malzemeden Üretilir?

Bu koruyucu ürünler genellikle silikon malzemelerden üretilmektedir bu malzeme tatsız kokusuz ve şeffaf bir üründür. Şeffaf ve pürüzsüz yapısı göğüs ucuna herhangi bir zarar vermeden korumayı hedeflemektedir. Göğüs ucu koruyucusu seçimi yaparken ürünün ince olmasını tercih etmeniz oldukça önemlidir. Bu şekilde bebek göğsümüzü çok daha rahat kavrar ve çok daha rahat bir şekilde emer. Siz ne bu durumda bu şekilde sıkıntılar yaşamamak için muhakkak bu destekleyici ürünü satın alarak kullanmalısınız.

Göğüs Ucu Koruyucusu Kullanımı 

Göğüs ucu koruyucusu kullanırken önce ürünü iyice steril etmeniz gerekir. Bol su ile yıkayıp kurulayıp ürünü gözünüze yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu göğüs ucu koruyucusu yumuşak ve ince bir yapıya sahiptir. Bu şekilde göğsümüzü rahat bir şekilde kavrar ve herhangi bir düşme YaDa kayma sorunu yaşamazsınız. Bebeğinize emzirmeden önce bu koruyucunun içerisine biraz süt sağmak bebeğinizin memeyi çok daha rahat bir şekilde tutmasına yardımcı olur. 

Bebeklerin rahat bir şekilde kavraması için buna uygun bir şekilde üretilmiştir. Sizlerde emzirme döneminde bu tür sıkıntıları yaşamamak adına bu ürünleri kullanabilirsiniz. Bu ürünleri satın almak ve incelemek için https://www.mamajoo.com/gogus-ucu-koruyucusu sitesini ziyaret edebilirsiniz. Sitede bulunan bir çok ürünü inceleyerek satın alabilirsiniz.