Güneş Ürünleri Çeşitleri
Gündem 71 Editörü • 24 Şubat 2021 21:18
Güneş Ürünleri Çeşitleri

Güneşe maruz kalmak, cilt üzerinde olumsuz etkilere neden olur. Cilt çabuk yaşlanır ve güneş lekeleri oluşur. Bunları önlemek için, mutlaka güneş ürünleri kullanmak gerekir. UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili olan güneş kremleri, her mevsim kullanılmalıdır.

Güneş Ürünleri Nelerdir?

Güneş ürünleri cilt tipine göre kullanılır. Hassas, kuru, yağlı ve normal cilt tipine uygun çeşitler bulunur. Güneş kremi günlük dışarı çıkmadan kullanılmalıdır. Güneş yağı ya da güneş losyonu gibi güneş ürünleri daha çok denize görmeden önce ve sonra tercih edilir. Ürün seçimi yapılırken mutlaka, yüksek faktörlü ürünler tercih edilmelidir, çünkü etkisi daha yüksek olur.

Güneş Ürünleri Ne Zaman Kullanılır?

Güneş uzun süre maruz kalındığı zaman, kalıcı ve olumsuz etkiler yaratabilir. Cilt sağlığı için mutlaka güneş ürünü kullanmak şarttır. Güneşe çıkmadan 30-45 dakika önce, mutlaka güneş kremi kullanmak gerekir. Yazın güneşlenirken deniz ya da havuz kenarlarında güneş ürünleri, belirli aralıklarla yenilenmeli ve ihmal edilmemelidir. Aksi takdirde uzun süre geçmeyecek lekeler oluşabilir. https://www.dermokilshop.com/gunes-serisi sitesinden ürünleri inceleyebilirsiniz.