Halil Öztürk; 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Gününe Özel Basın Açıklaması Yaptı
Gündem 71 Editörü • 14 Temmuz 2020 18:37
Halil Öztürk; 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Gününe Özel Basın Açıklaması Yaptı

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; “15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’ne özel TBMM’de basın açıklaması yaparak, “Her 15 Temmuz Milletçe gücümüzü, birliğimizi ve dirliğimizi daha da perçinliyor.” dedi.

TERÖRİSTLERE EN BÜYÜK TOKATI 15 TEMMUZ’DA MİLLETİMİZ ATTI

TBMM’deki açıklamasında; 15 Temmuz’da vatandaşların tüm dünyaya, millet olmanın ne demek olduğunu gösterdiğini belirten MHP’li Öztürk; “Kutlu Vatanı darbecilere, teröristlere, hainlere bırakmayan bir milletin kitaplara sığmayacak kahramanlık destanı 15 Temmuz’da bir kez daha yazılmıştır. Biz Türk Milleti’nin yüksek karakteri; yüzyıllara uzanan destansı tarihinde birçok kez görülmüştür. İşte bunların sonuncusu da; 15 Temmuz 2016’da millet olmanın asaletini, birlikteliğini ve gücünü gösterdiğimiz Demokrasi Zaferi’mizdir. 15 Temmuz’da; iman gücümüz, millet olmanın verdiği inanç ve yarınlara dair güçlü umutlarımız ile şanlı bayrağımız altında bağımsızlığımıza ve devletimize sahip çıkarak, Türk milletinin gücünü yeniden tüm dünyaya ve hain darbe girişimcilerine gösterilmiştir.” diyerek, en kısa sürede yurtdışına, arkasına bakmadan kaçan FETÖ’cülerin yakalanarak, yargılanmalarını milletçe beklendiğini vurguladı.

VATAN SANA CANIM FEDA DİYEN MİLLETİN KARŞISINDA KİM DURABİLİR

Açıklamasında Türkiye’nin üzerinde hain emelleri olan yapılanmalar, maşası oldukları yurtdışı ortaklarıyla ülkemizde kaos ve kargaşa ortamı yaratmak istediklerini belirten milletvekili Öztürk; “Millet olarak el ele vererek; köprülere, havaalanlarına, açık meydanlara koşarak, bayrağına, vatanına sahip çıkan asil ruh, 15 Temmuz’da Türk Milleti’nin bağımsızlığına, demokrasisine göz dikenlere karşılığını acı bir şekilde, Türkiye’nin dört bir köşesinde vermiştir. ‘Vatan sana canım feda’ diyen milletin karşısında kimse duramayacaktır. Bu bakımdan kimse unutmasın ki; yer yarılmadıkça, gök üstümüze çökmedikçe, bizdeki birlik bitmedikçe, Allah’ın izni ile bu ülkeyi, bu ülküyü kimse dize getiremeyecektir.” dedi.

15 TEMMUZ YİĞİTLERİNİ ANDI

MHP’li Öztürk; “15 Temmuz FETÖ hain saldırısına korkusuzca direnenlere, elinde bayrakla tanklara kafa tutanlara, kafasına silah dayandığı anda bir adım dahi geri adım atmayanlara, kanlarının son damlasına kadar mücadele ederek destan destan büyüyen aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet niyaz ediyorum.
O zulmet dolu gecede fedakârca, kahramanca, ardını önünü düşünmeden işgalcilerin karşısına dikilen gazilerimize, elbette büyük Türk Milleti’ne şükran ve saygılarımızı sunuyor, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günümüz’ün geleceğimiz açısından yeni bir dirilişe vesile olacağına inanıyorum.” diyerek, 15 Temmuz gecesi ve sonrasında gösterilen o muhteşem ruhun, tüm hainlere korku saldığını ve birliğimizin, dirliğimizin daim olmasının önemini vurguladı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!