Halil Öztürk; ’23 Nisan’a Sahip Çıkan Kırıkkale 14 Mayıs’a da Sahip Çıkacaktır’
Gündem 71 Editörü • 23 Nisan 2023 12:30
Halil Öztürk; ’23 Nisan’a Sahip Çıkan Kırıkkale 14 Mayıs’a da Sahip Çıkacaktır’

Şanlı tarihimizde 23 Nisan sürecinde Saygıdeğer Ecdadımız nasıl ki vatanına, milletine sahip çıktıysa, 14 Mayıs’ta da tüm Türkiye’nin, Kırıkkale’de de olacağı gibi ülkesine, bayrağına ve milletine sahip çıkacağına inandığını söyleyen MHP Milletvekili Adayı Av. Halil Öztürk; “Daha önce de sorduk, şimdi seçim sathı mahallindeyiz, Kırıkkale’den ‘Oy’ İsteyecek, CHP Yönetimi ve Bileşenlerine Bir Kez Daha Soruyoruz:

“1-) 28 Mayıs 2022’de Genel Başkanınızın “Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş serbest kalsın istiyorsanız CHP’ye oy vereceksiniz.” demesinden Kırıkkale ne anlamalıdır?

2-) ‘YPG ve PYD için vatanını korumak üzere biraraya gelen insanlar topluluğu’ diyen Genel Başkanınız hakkında kamuoyuna bir özür borçlu değil misiniz?

3-) CHP Genel Başkanınız Selahattin Demirtaş’ın göğsüne neden şeref madalyası takacak? Bunu Kırıkkale’ye açıklayın!

4-) CHP İstanbul milletvekiliniz Gürsel Tekin’in iktidar olduklarında ‘HDP’ye bakanlık veririz’ dedi. Kırıkkale’ye açıklayın HDP’ye Bakanlık verecek misiniz?

5-) CHP Genel Merkez parti meclisi Üyesinin ‘Diyarbakır kürdistanın bir parçasıdır’ açıklamasını Kırıkkale’ye hele bir izah edin bakalım!

6-) CHP İstanbul milletvekiliniz Sezgin Tanrıkulu’nun “Atatürk katildir… Atatürk Dersim’de katliam yaptı. CHP adına söylüyorum, Atatürk adına özür dilerim.” sözü halen Kırıkkalelilerin hafızalarında, siz yine sessizsiniz, neden? 

7-) Yine Sezgin Tanrıkulu’nun; ‘iktidara geldiğimizde İHA, SİHA üretimini durduracağız’ yönündeki açıklamasından siz ne anlıyorsunuz?

😎 Bir zamanlar genel başkan yardımcınız olan bir başka CHP İstanbul milletvekilinizin ‘Maalesef Türkiye Azerbaycan’a yardım ediyor’, ‘Türkiye Libya’da yayılmacı politika izliyor’, ‘Mavi Vatan’da saldırgan ve yayılmacı’ konumundayız  sözlerini Kırıkkale’ye nasıl açıklayacaksınız?

9-) Mersin’de polisevine düzenlenen saldırıyı gerçekleştiren PKK’lı terörist Dilşah Ercan’ın CHP’nin raporunda ‘gazeteci’ olarak tanımlanmasını Kırıkkaleli hemşehrilerimize gelin izah edin?

MHP olarak sorduğumuz tüm bu sorularımızın cevabını 14 Mayıs öncesi Kırıkkale ve kamuoyu beklemektedir.” dedi.

Ey Kırıkkalem Elini Vicdanına Götür

MHP Milletvekili adayı Av. Halil Öztürk Kırıkkaleye seslenerek; “Ey Kırıkkalem, bu soruların cevabını hatırla, iyi düşün elini vicdanına götür! Ülkemiz hakkında hiçbir milli düşüncesi olmayanlara mı ‘oy vereceksiniz’; yoksa Ankara merkezli vatandaşından yana milli politikalar yürüten Cumhur İttifakı’na mı? Bir yanda kapı arkalarında HDP’ye bakanlık sözü verip, pazarlık yapanlar, diğer tarafta vatandaşının taleplerine kulak veren, onun güçlü geleceği için mücadele eden Ak Parti ve MHP yani Cumhur İttifakı. Bugün Türkiye gururla, göğsümüzü kabartarak yerli ve milli İHA, SİHA, Hür-Jet, Atak ve Göçbey Helikopterleri, Altay Tankı ve diğer insansız kara, deniz ve hava teknolojilerinin yanında bugüne kadar olmayan bir Türk otomobil markasını sizlerin kullanımına sunmuştur. Hane başına 25 metreküp bedava doğal gaz taahhüdü Türkiye’nin enerji alanında geldiği gücü göstermektedir. Bu yüzden diyoruz ki; 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı Seçimi’nde oylarımız Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Milletvekili Seçimi’nde oylarımız Sayın Devlet Bahçeliye, MHP’ye. Tüm hemşehrilerimin Kırıkkale’ye, Türkiye’ye güçlü bir şekilde sahip çıkmakta olduğunu bugünden saha çalışmalarında görmenin mutluluğunu taşıyoruz. Kırıkkale 14 Mayıs’ta; Cumhur İttifakı’na sahip çıkan ve tarihi oy farkı yaratan ilimiz olacaktır.” dedi.   

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!