Halil Öztürk CHP ve HDP TBMM’de PKK’ya Sahip Çıktı
Gündem 71 Editörü • 21 Ekim 2022 20:49
Halil Öztürk CHP ve HDP TBMM’de PKK’ya Sahip Çıktı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) bir açıklama yaparak, PKK’nın kimyasal silah yalanına CHP ve HDP’nin TBMM’de dört elle sarıldığını ifade ederek, söz konusu bu gayri milli tavrı kınadı.

BUGÜNDEN HDP’YE BAKANLIK VEREN CHP’LİLER, PKK’YA TBMM’DE SAHİP ÇIKIYOR

TBMM’deki açıklamasında milletvekili Öztürk; “Daha geçtiğimiz günlerde ‘HDP’ye Bakanlık Veririz’ diyen CHP’liler şimdilerde terör örgütü PKK’nın ‘TSK kimyasal silah kullanıyor’ yalanını parlatmaya çalışan HDP’ye TBMM’de sahip çıkarak, önerge vermeye kalkıyor. Türk Tabipler Birliği’nin ısıtıp Türkiye’nin gündemine koymaya çalıştığı bu büyük hainlik ve iftirayı atanlar, ne yazık ki bu ülkenin ekmeği ve aşı ile büyüyenler! Hiç utanmadan, arlanmadan Türk Silahlı Kuvvetler’imizi (TSK) gayri milli tavırlarla yıpratmaya çalışanları hem hukuk, hem de Aziz Milletimiz affetmeyecektir.” diyerek, PKK yalanına sahip çıkan Türk Tabipler Birliği, HDP ve CHP hakkında savcıların derhal harekete geçmesini istedi.

HİÇBİR GÜÇ ŞANLI ORDUMUZU GÖZBEBEĞİMİ YIPRATAMAZ

MHP’li Öztürk TBMM’de yaptığı açıklamada TSK’ya da değinerek, “Bugün şanlı ordumuz gerek ülke içinde, gerekse ülke dışında azimle kararlılıkla kanunların ve Milletimizin verdiği sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getirmektedir. Ermenistan sınırından, Suriye’ye kadar, Kuzey Irak’tan, Libya’ya Somali’ye kadar her coğrafyada şanlı Türk askeri görevinin başındadır. Terör örgütünü, hem yurtiçinde, hem Suriye’de hem Kuzey Irak’ta adeta boğan Mehmetçiğimize, ‘kimyasal silah’ yalanı atarak kamuoyu, algı oluşturmaya çalışanların milletimizde karşılığı yoktur.” dedi.

MHP VE CUMHUR İTTİFAKI ÜLKEMİZİN SİGORTASI, TEMİNATIDIR

MHP’li Öztürk; “MHP ve Cumhur İttifakı var olduğu sürece hiçbir güç, hiçbir kimse bu çirkin yalanlarla gündem yaratamayacak, tam tersine kendi kazdıkları çukurda boğulacaklardır. Seçimler yaklaştıkça Cumhur İttifakı yönetimindeki Güçlü Türkiye’nin surlarında gedik açmak, yıpratmak için CHP, HDP ve bunların yardakçılarının daha nice oyunlar oynayacağı bugün belli olmuştur. Vatandaşlarımızı bu iki parti ve bunlarla bağlantılı olanlara karşı dikkatli olmaya davet ediyorum. Biz MHP ve Cumhur İttifakı olarak tüm gelişmeleri an be an takip ediyor, hak ettikleri cevap da veriyoruz, bundan sonra da Aziz milletimizden aldığımız güç ile de vermeye devam edeceğiz. Kimse 2023 seçimlerine giden yolu baltalayamayacak, mayınlayamayacaktır. Buna asla izin vermeyeceğiz. 2023 seçimleri adeta bir demokrasi şöleni havasında geçecek ve Türkiye Cumhur İttifakı ile Güçlü Yarınlarına ara vermeden, daha sağlam irade ve azimle yoluna deva edecektir.” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!