Halil Öztürk; “Cumhur İttifakı, İnanmışların Birliğidir”
Gündem 71 Editörü • 23 Eylül 2020 13:33
Halil Öztürk; “Cumhur İttifakı, İnanmışların Birliğidir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Cumhur İttifakı ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulundu.

MHP’li Öztürk; “Türkiye Cumhuriyeti; Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlayan Milli Mücadele’nin sonunda kurulmuş, 100. yılına ulaşmak üzere olan ve Allah’ın izniyle kıyamete kadar baki kalacak bir anıttır. Türkiye Cumhuriyeti kıyamet koptuğunda; Türk milletinin şair Baki’nin deyimiyle gökkubbede bıraktığı en hoş sada olacaktır. Ebediyete kadar baki olacağına inandığımız devletimiz ve milletimiz elbette ki bunu zamana/değişime ayak uydurarak yapacaktır.” ifadelerine yer vererek şunları söyledi;

Bu noktada Türkiye’nin karşılaşması muhtemel tehditleri gören, yürütmenin acilen güçlendirilmesi ile beraber erkler arasındaki çizginin daha keskin olması gerektiğini idrak eden Bilge Lider Devlet Bahçeli; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni teklif etmiştir. Nihayetinde Türk milletinin yüksek iradesi ve Cumhur İttifakı’nın birlikteliği ile 16 Nisan 2017’de kabul gören yeni hükümet sistemi, 24 Haziran 2018’de Sayın Cumhurbaşkanımız ile cari bir hale gelmiştir.

Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, Türkiye’nin tarih sahnesindeki akışını üç safha ile özetlemektedir: İlk evre Cumhuriyet’in ilanı ve 1946 arası. İkinci evre çok partili hayata geçiş. Üçüncü evre ise Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kabulüdür. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi; Türk devlet aklının, zamanın şartlarına ve ruhuna uygun, Türkiye’nin jeostratejik imkanlarına matuf bir bakış açısıyla ülkemizin ‘lider ülke’ parolasına muvafık bir inançla hazırlanmıştır.

Türkiye’nin sorunlarının çözüm anahtarı olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi; Cumhur İttifakı ile yasamadaki gücünü perçinleştirirken Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi birikimiyle kısa zamanda önemli başarıları ortaya koymuştur.

Milletin kavli kararı ile kurulan Cumhur İttifakı’nın merkezinde 2023 hedefine ulaşma; 2053 ve 2071 hedeflerinin altyapısını oluşturma fikri vardır. İnanmışların birliği olan Cumhur İttifakı; Türk milletini Atatürk’ün muasır medeniyet seviyesi, hedefine eriştirmekte kararlıdır. Özetleyecek olursak: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi; Cumhur İttifakı’nın varlığıyla Türkiye’nin küresel güç olma ve nihayetinde Kızılelma’ya varma yolunda, Türk milletinin lokomotifi olmaya devam edecektir.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!