Halil Öztürk, Gazetecilerimizi Bir Güne Sığdıramayız
Gündem 71 Editörü • 24 Temmuz 2020 11:03
Halil Öztürk, Gazetecilerimizi Bir Güne Sığdıramayız

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; ‘24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’ nedeniyle TBMM’de bir açıklama yaparak, gazetecilerin bu anlamlı gününü kutlarken, gazetecilik mesleğinin zorluk ve meşakkatine değinerek, bir güne sığmayacak kadar değerli bir meslek olduğunu vurguladı.

MHP’li Öztürk TBMM’deki açıklamasında; “Bilindiği gibi; 24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılması, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak her yıl 24 Temmuz`da kutlanmaktadır. Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, bize göre demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir. Bu bakımdan Kamuoyunun gözü, kulağı olan; yaptıkları doğru haberle vicdanların sesi ve mesuliyet bilinci taşıyan basın mensuplarımızın varlığı bizlere güç vermektedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak her daim haberleşme özgürlüğünü savunan bir Partiyiz.” dedi.

İllerin Kalkınmasında Öncü Rol Oynamaktalar

Açıklamasında basının; illerin ekonomik ve sosyal bakımdan kalkınmasında da öncü rol oynadığına da değinen Milletvekili Öztürk; “Yerel ve ulusal basın kuruluşlarımız; Devletimizin bekâsına, milli iradeye ve demokrasimize kasteden darbe girişimine karşı dik duruş sergilemişlerdir. Milletten ve demokrasiden yana kesin bir tutum alan basın kuruluşlarımız, vatandaşımızın anında ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesini sağlamışlardır. Basınımızın bu basiretli tutumu takdire şayandır. Diğer yandan faaliyet gösterdikleri illerin kamu ve özel yatırımlarını da takip eden basın kuruluşlarımız, o ilin kalkınmasına da öncülük etmektedirler. Türk basınında sansürün kaldırılışının yıl dönümü nedeniyle, başta Kırıkkale’de faaliyette bulunan gazete, dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile ulusal ajans temsilcilerinin oluşturduğu basınımızın kıymetli mensupları olmak üzere; mesai kavramı gözetmeden, gece gündüz, kar kış, yağmur çamur demeden haberin peşinde koşan ve Basın Meslek İlkelerinden taviz vermeksizin özverili bir şekilde görevlerini ifa etmeye çalışan tüm basın mensuplarının “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!