Halil Öztürk; HDP’li Milletvekilleriyle İlgili Fezlekeler Hakkında Açıklamalarda Bulundu
Gündem 71 Editörü • 1 Mart 2021 13:54
Halil Öztürk; HDP’li Milletvekilleriyle İlgili Fezlekeler Hakkında Açıklamalarda Bulundu

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, HDP’li milletvekilleriyle ilgili görüşülecek fezlekeler hakkında, “Herkesin foyası oylamada ortaya çıkacak” dedi.

Öztürk, CHP’nin HDP’yi kurtarma operasyonunun, üst aklın emir komutasında bir görev olduğunu belirtti.

HDP’li milletvekilleriyle ilgili fezleke, Zilletçilerde öyle bir karmaşaya yol açtı ki, sormayın gitsin! Küreselcilerin güdümündeki CHP yönetimi, dokunulmazlıkların kaldırılmaması için çırpınırken, İP’ten çıkan “çatlak sesler” ortalığı “Kel Ali’nin bağına çevirdi”.

Yerel seçimlerde saman altından su yürüten Zilletçiler, ortak adayları sinsice desteklerken, karşılarına çıkan fezlekeyle hepsi de far görmüş tavşana döndü. Baştan beri, “PKK’nın kravatlıları” olduklarını bildikleri HDP, bu denli köşeye sıkışınca ne yapacaklarını bilemediler.

Küresel sermayenin güdümündeki CHP yönetimi için HDP’yi kurtarma operasyonu, üst aklın emir komutasında önemli bir görev. Peki, CHP içerisinde vatansever, milliyetçi ve Atatürkçü çizgide olan milletvekilleri için, bu oylamada HDP’nin yanında olmak o kadar kolay olacak mı?

Önce,”parti kapatmaya karşıyız” türküleri söyleyen İP ise, milletin tepkisiyle, fezlekede “Evet” oyu vereceklerini duyurdu. Peki, İP’in içindeki “küreselcilerin” oyları ne olacak acaba? Önce millet ve devlet mi, yoksa “küresel ikbal” mi? Herkesin foyası oylamada ortaya çıkacak.

Bengü Türk

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!