Halil Öztürk: “HDP’nin Kapatılması İçin Yeterli Hukuki Delili Oluşturmaktadır”
Gündem 71 Editörü • 26 Ocak 2021 13:06
Halil Öztürk: “HDP’nin Kapatılması İçin Yeterli Hukuki Delili Oluşturmaktadır”
Kırıkkale Haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, HDP’nin Esenyurt ilçe binasında çok sayıda örgütsel doküman bulunmasıyla ilgili olarak, “Bu ve benzeri pek çok hadise HDP’nin kapatılması için yeterli hukuki delili oluşturmaktadır.” dedi.

HDP’nin Esenyurt ilçe binasına önceki gün düzenlenen operasyonda PKK terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın posterlerinin yanı sıra çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmişti. MHP’li Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk yaşanan bu olaya ilişkin Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. HDP’nin Esenyurt ilçe binasına yapılan operasyon sonunda bölücü terör örgütüne ait pek çok propaganda ürünü ve belge bulunduğunu kaydeden Öztürk, “Böylelikle HDP’nin siyasi parti kılıfında saklanan teröre muvafık içyüzü ortaya çıkmış; takke bir kez daha düşmüş ve kel bir kere daha ayan beyan görülmüştür! Bu operasyonun sonucu HDP’nin terörle iltisakını bir kere daha teyit etmiştir” ifadelerini kullandı.

“Avrupa’nın göbeğinde bir siyasi partinin binasında bebek katilinin, terörist başının fotoğraflarının asılı olduğu saptansa o parti siyasete devam edebilir mi?” diye soran Öztürk şöyle sürdürdü:

“Cevap elbette hayır. Sözde medeni dünyanın dem vurduğu insan hakları, demokrasi ve teröre karşı birlik tutumunu, Türkiye’nin bölücü terör örgütü ve onun siyasi uzantısı HDP ile mücadelesinde görmek, Türk milletinin en temel ve en ‘medeni’ beklentisidir. Son olarak altını çizmek isterim ki, bu ve benzeri pek çok hadise HDP’nin kapatılması için yeterli hukuki delili oluşturmaktadır. Kamuoyunun beklentisine cevap verilmeli ve terör örgütünün kanlı gölgesi olan HDP kapatılmalıdır!”

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!