Halil Öztürk Hemşehrilerine Koronavirüs Salgını Hakkında Uyarılarda Bulundu
Gündem 71 Editörü • 27 Ağustos 2020 13:43
Halil Öztürk Hemşehrilerine Koronavirüs Salgını Hakkında Uyarılarda Bulundu

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; TBMM’de bir açıklama yaparak, Kırıkkaleli hemşehrilerine korona virüs salgını hakkında uyarılarda bulundu.

BİZ KIRIKKALEMİZ’İN ÜSTÜNE TİTRERİZ

Açıklamasının başında; Kırıkkale’ye ve hemşehrilerine duymuş olduğu hassasiyet ve önemi özellikle vurgulayan MHP’li Öztürk; “Mart ayından bu yana ülkece, toplumun her kesimi, büyük bir fedakârlık içerisinde korona virüs salgınıyla mücadele etmektedir. Kırıkkale de, korona virüs ile mücadelede elinden geleni yapmaktadır ancak son zamanlarda vaka sayısındaki artış da dikkat çekicidir. Bu bakımdan Kıymetli hemşehrilerimi bir kez daha uyarmak istiyorum: Lütfen mesafe, hijyen kurallarına azami dikkat edelim ve her ortamda maske kullanmaya devam edelim. Bizlerin salgına karşı göstereceği dikkat ve hassasiyet, kronik hastalığı bulunan diğer vatandaşlarımızı koruyacaktır. Eğer dikkat etmezsek bu kul hakkına girmek de sayılır. Bu bakımdan korona virüsüne karşı gerekli tedbirleri alarak, güncel yaşamımızı kısıtlamaya uğramadan sürdürebilmeliyiz. Sürdürebilmeliyiz ki; esnaf ve sanatkârlarımız da ekmek teknelerinden para kazanabilsinler” dedi.

KIRIKKALE’DE VAKA KALMAYANA KADAR TEYAKKUZDA OLALIM

Kırıkkale’nin teyakkuz halinde, bir bütün olarak hiç vaka kalmayana kadar mücadelesini sürdürmesini isteyen milletvekili Öztürk; “Gerek Sağlık Bakanlığı’nın, gerekse İl Pandemi Kurulu’nun tedbirlerine riayet edersek, salgınla mücadelede başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Hemşehrilerimize duyduğumuz hassasiyet nedeni ile bu açıklamayı ve hatırlatmayı yapmak istedim. Kırıkkalem birlikte bu mücadeleden, alnımızın akıyla çıkacağız. Biraz daha sabır ve biraz daha dikkat gösterelim” diyerek, vaka sayısının artması, sağlık sistemini de zorlayacağını belirterek, çok dikkatli olunmasını istedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!