Halil Öztürk Kırıkkale’nin Doktor İhtiyacını TBMM Gündemine Taşıdı
Gündem 71 Editörü • 26 Mayıs 2022 21:26
Halil Öztürk Kırıkkale’nin Doktor İhtiyacını TBMM Gündemine Taşıdı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Kırıkkale Yüksek İhtisas ve Tıp Fakültesi’nin doktor ve asistan ihtiyaçlarını dile getirerek atama istedi.

DOKTOR OLMAYAN BÖLÜMLERDE MAĞDURİYET YAŞANIYOR

MHP’li Öztürk TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı dikkat çekici konuşmasında; “Seçim bölgem Kırıkkale’de iki adet kamu hastanesi bulunmaktadır. Bu hastanelerden sadece Kırıkkale halkı değil, çevre illerden gelen tüm hastalar ve ulaşımını Kırıkkale üzerinden sağlayan yolcular yararlanmaktadır. Ancak ne yazık ki; gerek tıp fakültesi hastanesinde, gerekse Yüksek İhtisas Hastanesinde doktor ve asistan eksikliği yaşanmaktadır. Özellikle son üç dönemdir Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalına asistan gelmemesi, bu bölümde işleri aksatmaktadır.” dedi.

HER İKİ HASTANENİN İHTİYAÇ DUYDUĞU DOKTOR VE ASİSTAN ATAMASI YAPILSIN

Milletvekili Halil Öztürk; Kırıkkale’deki hastanelerin doktor ve asistan ihtiyacı olan bölümleri de sayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Her iki hastanemizde de Çocuk Cerrahisi, Çocuk Nörolojisi, Çocuk Psikiyatrisi, Gastroenteroloji, Nükleer Tıp, Nefroloji, Göğüs Cerrahisi ve Plastik Cerrahi uzmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Dile getirdiğimiz eksikliklerden dolayı; dar gelirli hastalarımızın Ankara’ya gidip gelmek zorunda kalmasıyla mağduriyetleri artmakta, zaman zaman randevu sıkıntıları oluşmaktadır. Sağlık Bakanlığımızdan Kırıkkale’deki her iki hastanemizin ihtiyaç duyduğu branşlara atama yapmasını talep ediyor, tüm hemşehrilerimize ve vatandaşlarımıza sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!