Halil Öztürk Kırıkkale’nin Sağlık ve Telekomünikasyon Sorunlarını Dile Getirdi
Gündem 71 Editörü • 9 Haziran 2022 08:41
Halil Öztürk Kırıkkale’nin Sağlık ve Telekomünikasyon Sorunlarını Dile Getirdi
Kırıkkale Haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk Kırıkkale’de Diş Hekimliği Fakültesi ve Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yaşanan aksaklıklar ile köylerde yaşanan telekomünikasyon sorunlarını TBMM’de konuştu.

Konu ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada MHP’li Öztürk şu ifadelere yer verdi;

Seçim bölgem Kırıkkale’de, üniversite bünyesinde bir Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi ve Sağlık Müdürlüğü bünyesinde bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bulunmaktadır.

Her iki hastanemizde de Çocuk Diş Sağlığı başta olmak üzere birçok bölümde personel yetersizliğinden dolayı aksaklıklar ve gecikmeler yaşanmakta, randevular olması gerekenden daha ileri bir tarihe verilmektedir.

Ayrıca,

Savunma ve Petrokimya tesislerinin yer aldığı Kırıkkale’miz, Ankara’nın hemen yanı başında olmasına rağmen birçok köyde, hatta bazı ilçe merkezlerinde cep telefonlarının çekmemesi, internet ağının bulunmaması, teknoloji çağıyla tezat teşkil etmektedir.

Bu önemli sorunların bir an önce çözülmesi için ilgili bakanlıklarımız başta olmak üzere tüm telekomünikasyon şirketlerimizin çalışma yapmasını talep ederim.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!