Halil Öztürk, MKE İşçisine Yüksek Oranda Zam İstedi
Gündem 71 Editörü • 28 Aralık 2021 22:55
Halil Öztürk, MKE İşçisine Yüksek Oranda Zam İstedi

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, MKE Genel Müdürü Yasin Akdere’yi ziyaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, MKE Genel Müdürü Yasin Akdere’yi ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, MKE işçilerinin ücretlerinin MSB çalışanlarının ücretleriyle eşitlenmesi, ardından da maaşlarına yüksek bir zam yapılması gerektiğini ifade etti.

MKE, YENİDEN SAVUNMA SANAYİMİZİN GÖZBEBEĞİ OLACAKTIR

MKE Genel Müdürü Yasin Akdere’yi makamında ziyaret eden MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı olarak, Kırıkkale’mizi köyden şehre dönüştüren MKE’nin gelişimi için yeniden yapılanma sürecini başından beri takip ediyor ve destekliyoruz. İnanıyoruz ki MKE, yeniden savunma sanayimizin gözbebeği olacaktır,” diye konuştu.

MKE ÇALIŞANLARININ DAİMA YANINDAYIM

MHP Merkez İlçe Başkanı Murat Abalı’nın da hazır bulunduğu görüşme oldukça sıcak ve samimi bir havada geçerken, gündemde MKE’nin yeniden yapılanma süreci ve bu süreçte MKE çalışanlarının mali ve özlük hakları vardı. Eskiden olduğu gibi bugün de MKE çalışanlarının yanlarında olduklarını kaydeden MHP’li Öztürk, özellikle mali konularda beklentilerinin iletti.

MKE’NİN YENİDEN YAPILANMA SÜRECİ HAKKINDA İSTİŞARELERDE BULUNDU

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, görüşmeye dair yaptığı açıklamada, “Merkez İlçe Başkanımız Sayın Murat Abalı ile birlikte MKE Genel Müdürü Sayın Yasin Akdere’yi ziyaret ederek MKE’nin yeniden yapılanma süreci hakkında istişarelerde bulunduk. MKE işçilerine Ocak ayından itibaren yüksek oranda zam verilmesi konusunda görüşlerimizi ve işçilerimizin taleplerini ısrarlı bir şekilde ilettik.”

MKE İŞÇİLERİNİN ÜCRETLERİNİN MSB İŞÇİLERİNİN ÜCRETLERİYLE EŞİTLENECEK

“İlk etapta MKE işçilerinin ücretlerinin MSB işçilerinin ücretleriyle eşitlenmesi, ardından da yüksek oranda bir zam verilmesi talebimizi ilettik. Bilinmeli ki, çalışanlarımızı hak ettikleri refah seviyesine ulaştırmak için mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu çabamızın ilk meyvesi olarak taşeron işçilere ciddi seviyede bir zam verildi. MKE yönetimi de işçisine en yüksek zammı yapmak için çalışmasına hız verdi,” ifadelerine yer verdi.

LAF DEĞİL, İCRAAT ÜRETİYORUZ

Boş vaatlerle ya da spekülasyonlarla değil gerçekler üzerinden siyaset yaptıklarını belirten MHP’li Öztürk, “MKE konusunda da en başta ne demişsek şu anda da o noktadayız. Gerçekçi ve işçilerimizin haklarını en üst seviyede savunan bir yol izliyoruz. Bizim boş laflarla, boş vaatlerle işimiz olmaz. Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili olarak biz laf değil, icraat üretmeye devam ediyoruz,” diye konuştu.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!