Halil Öztürk Özel Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi Çalışanların Mağduriyetlerini TBMM’de Konuştu
Gündem 71 Editörü • 11 Ocak 2023 18:16
Halil Öztürk Özel Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi Çalışanların Mağduriyetlerini TBMM’de Konuştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Özel Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi çalışanların mağduriyetlerini TBMM’de dile getirdi.

Konu ile ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada MHP’li Öztürk şu ifadelere yer verdi;

Gerek TYP, gerekse sözleşmeli olarak Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki okullarda ve tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan Özel Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Görevlisi çalışanlarımız, işlerinin geçici süreli olmasından dolayı mağduriyetleri bulunmaktadır.

Bu bağlamda; tüm kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan Özel Güvenlik ve Temizlik Görevlilerimizin ve de diğer kadro bekleyenlerin, hiçbir şart aranmadan devlet kadrosuna alınarak, hizmetlerinin devamı sağlanabilmelidir.

Bir önemli husus da; özel güvenlik görevlilerinden her 5 yılda bir alınan yaklaşık 3 bin TL’yi bulan sertifika harcının kaldırılması ile önemli bir maddi yükün kaldırılmasıdır.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımızın bu talepleri dikkate alarak kadro çalışmalarını tamamlayıp, Genel Kurul’a getirmesini istirham ediyor, saygılar sunuyorum.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!