Halil Öztürk; Sefer Halinde Tek Yürek Tek Vücut Olmalıyız
Gündem 71 Editörü • 17 Ekim 2019 14:37
Halil Öztürk; Sefer Halinde Tek Yürek Tek Vücut Olmalıyız

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; Barış Pınarı Harekâtı’na yarım ağızla destek olanlara, eleştirenlere, karşı duran çevrelere TBMM’de ver yansın etti.

Konu hakkında açıklama yapan MHP’li Öztürk; ‘Bilindiği üzere Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları üzerine hazırlanan “Barış Pınarı Harekât Planı” Türk Silahlı Kuvvetlerimiz tarafından 9 Ekim’den bu yana uygulanmaktadır. Harekât; ülkemizin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’nin 51’inci maddesinde yer alan “Meşru Müdafaa Hakkı” çerçevesinde 9 gündür Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak icra edilmektedir. Hudutlarımızın güvenliğini sağlamak, sınırlarımızın güneyinde bir terör koridoru oluşturulmasını engellemek, DEAŞ ve PKK/KCK/PYD-YPG başta olmak üzere milli güvenliğimize tehdit oluşturan terör örgütleri ve teröristleri etkisiz hale getirmek, yerinden edilmiş Suriyelilerin evlerine ve topraklarına dönüşleri için uygun şartları sağlamak adına yürütülmektedir. Bu bakımdan Sefer halindeki Türkiye, Tek Yürek, Tek Vücut olmalıdır. Zira Türkiye’nin bu girişimi bölgedeki tüm diğer devletlerin planlarını alt üst etmiştir.’ dedi.

TBMM’DE HIYANET İÇİNDE OLANLARI SİYASİ TARİHİMİZ KARA HARFLERLE YAZACAKTIR

Açıklamasında Barış Pınarı Harekâtı’nı eleştirenlere ve yarım ağızla destek oluyormuş gibi yapanlara sert çıkarak devam eden MHP’li Öztürk; ‘Türk milleti ihmal ve inkârı mümkün olmayan büyük bir varoluş mücadelesinin tam ortasında ve kutlu bir sefere çıkmıştır. İçi yana yana destek verdiğini söyleyenler, salaklıkla suçlayanlar, dünyada yalnız kaldığımızı savunanlar, savaş değil barış istiyoruz diyenlere baktığımızda Cumhur İttifakı’nın karşısında yer alan güruhu görüyoruz. Hem TBMM’de siyaset yaparken eleştirdiğiniz devletin imkânlarından sonuna kadar faydalanacaksınız, hem de böylesine önemli bir harekâtta devletin, Mehmetçiğin yanında olmayacaksınız. Yok öyle yağma; Türk siyasi tarihi sizleri kara harflerle yazacaktır. Milletimiz herşeyin farkında, açıklamalarınızla kime sinyal verip bekâ ve gelecek arıyorsanız o çöplükte boğulun. Vatanımızın bekâsını kimse hafife alamaz. Aziz şehitlerimizin kemiklerini kimse sızlatamaz. Bunu yapmaya kalkanlar karşılarında Milliyetçi Ülkücü hareketi bulurlar.’ diyerek, Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan tüm ve Ülkemizin bütünlüğüne and içmiş Silahlı Kuvvetler personeline başarı ve zaferler diledi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!