Halil Öztürk Sosyal Medya Hesabından Babacan’a Tepki Gösterdi
Gündem 71 Editörü • 11 Mart 2022 10:28
Halil Öztürk Sosyal Medya Hesabından Babacan’a Tepki Gösterdi

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk sosyal medya hesabı üzerinden Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’a tepki gösterdi.

MHP’li Öztürk “Sayın Bahçeli’nin neyi niçin yaptığını idrak edebilmeniz için dış güçlerin bakış açısıyla değil, Ankara merkezli yerli ve millî bir bakış açısıyla düşünmeniz gerekir ki bu da her kula nasip olmuyor ne yazık ki!” ifadelerini kullandı.

MHP Milletvekili Halil Öztürk’ün paylaşımı şu şekilde;

Beslendiği kaynağı meçhul (!) Devasız Babacan, bir açıklamasında Sayın Genel Başkanımız için, “Krizlerin Ortağı” ve “Türkçe sorunun mu var?” gibi hadsiz ifadeler kullanmış.

Senin idrakin bunu anlamaya yeterli gelmese de ben anlatayım Devasız Babacan! Sayın Devlet Bahçeli için boşuna “Bilge Lider” ifadesini kullanmıyoruz…

Çünkü “Benim aklım hep Türkiye’dir” diyen, “Önce ülkem ve milletim, sonra partim…” şiarıyla hayatına yön veren bir liderdir Sayın Bahçeli…

Yeri gelir, ülkeyi kaosa sokmamak için ortağı olduğu hükûmette iktidardan vazgeçer, yeri gelir koltuğu bir kenara bırakıp Başbakanlığı reddeder.

Bilge Liderimiz için ülke ve millet menfaati söz konusuysa, bir tane dahi koltuk istemeden, hükûmeti sırtlar, devleti sırtında taşır.

Sayın Bahçeli’nin neyi niçin yaptığını idrak edebilmeniz için dış güçlerin bakış açısıyla değil, Ankara merkezli yerli ve millî bir bakış açısıyla düşünmeniz gerekir ki bu da her kula nasip olmuyor ne yazık ki!

Son olarak, asil bir Türkmen Beyi olan Sayın Genel Başkanımızın Türkçe sorunu söz konusu bile edilemez, ama sizin Türkçe dışındaki dillerin anayasaya resmî dil olarak girmesi konusundaki hevesinizi bilmeyen yoktur!

Düşünce yapısını Türk milletinden ve bu topraklardan alanlar, Yunus Emre gibi düşünür ve derler ki: “İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir. Sen kendini bilmezsin, ya nice okumaktır.” Size de tavsiye ederiz!

Türkgün

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!