Halil Öztürk TBMM’de Kırıkkale – Ankara Tren Seferlerini Gündeme Getirdi
Gündem 71 Editörü • 31 Mayıs 2022 17:15
Halil Öztürk TBMM’de Kırıkkale – Ankara Tren Seferlerini Gündeme Getirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak Kırıkkale-Ankara arası banliyö tren seferlerinin başlamasını istedi. 

GÜNÜBİRLİK ANKARA’YA GİDİP GELEN HEMŞEHRİLERİMİZ MAĞDUR OLUYOR

Milletvekili Öztürk TBMM’deki konuşmasında Ankara-Kırıkkale arası banliyö seferlerinin önemine değinerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü:Seçim bölgem Kırıkkale; 43 vilayetin geçiş güzergâhında olup karayolu trafiği özellikle sabah ve akşam saatlerinde çok yoğun olmaktadır. Karayolu ulaşımını maddi olarak karşılayamayan veya tren yolu güzergâhına yakın oturan çok sayıda hemşehrimiz, uzun süreden bu yana Ankara-Kırıkkale banliyö seferleri yapılmamasından dolayı mağduriyet yaşamaktadırlar. Halen ilimizden geçen Doğu Ekspresi ve Güneydoğu ekspresi ile Ankara’ya gidilse de, bu seferler minimum dört saat rötar yapmaktadır, insanlarımız işlerine geç kalmaktadırlar. Çok sayıda vatandaşımızın Ankara’da çalıştığı ve günübirlik Ankara’ya gidip geldiği düşünüldüğünde konunun ehemmiyeti daha açık ortaya çıkmaktadır.” diyerek, seferlerin yeniden gözden geçirilmesini istedi. 

KIRIKKALE ANKARA ARASI BANLİYÖ SEFERLERİ BAŞLASIN 

MHP’li Öztürk; TBMM’de konuyu yakından takip ettiğini vurgulayarak, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkililerine seslenerek; “Mesai saatleri de dikkate alınarak, Kırıkkale-Ankara ve Ankara-Kırıkkale hattı olarak banliyö tren seferlerinin yeniden başlatılması çok büyük bir ihtiyaca cevap verecektir.” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!