Halil Öztürk TBMM’de Kırıkkale Yatırımları Hakkında Önemli Açıklamalar
Gündem 71 Editörü • 28 Mart 2023 22:25
Halil Öztürk TBMM’de Kırıkkale Yatırımları Hakkında Önemli Açıklamalar

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, TBMM Genel Kurulu’nda kamuoyunda 7. Yargı Paketi olarak bilinen kanun teklifi üzerine MHP Grubu adına dikkat çekici bir konuşma yaparak, başta infaz koruma memurları olmak üzere tüm adalet çalışanlarının beklentilerini dile getirip, Kırıkkale’nin ihtiyaçlarını açıkladı.

İnfaz Koruma Memurlarımız Önceliğimiz

Türkiye’de ağır ve yıkıcı depremler yaşanmasaydı, bugün büyük bir gayretle mesai yapan infaz koruma memurlarının, zabıt kâtibi, mübaşir, hizmetli, şoför, emanet memurları, icra memurları, icra kâtipleri, veznedar, denetimli serbestlik, icra ve yazı işleri müdürleri, icra bilgi işlem memurları, cezaevi sağlık memurları ve teknik personelimizin özlük ve mali haklarında iyileştirmenin konuşulacağını belirten MHP Milletvekili Halil Öztürk TBMM’deki konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Türkiye genelinde büyük özveriyle görev yapan infaz koruma memurlarımızın; özellikle birlikte görev yaptıkları jandarma personeli gibi ‘Güvenlik Hizmetleri’ sınıfına geçirilmeleri, yine infaz koruma memurlarımıza yeterli mesai ücreti verilmesi, yıpranma hakkının tanınması, rotasyona tabi çalışma sisteminin getirilmesi, lojman ve kreş imkânının sağlanması ve en önemlisi, emekli olduklarında yeterli emekli maaşı alabilmelerini Milliyetçi Hareket Partisi olarak destekliyor ve talep ediyoruz.” diyerek, infaz koruma memurlarının beklentilerinin karşılanmasını istedi.

Kırıkkale İçin İstihdam Artıracak Yatırımlara İhtiyaç Var

MHP Milletvekili Öztürk TBMM’deki konuşmasının önemli bir bölümünü de seçim bölgesi Kırıkkale ve yatırımlara ayırarak konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Seçim bölgem Kırıkkale; 2018-2023 dönemleri arasında yakın takibimizdeki kamu ve özel sektör yatırımlarını alsa da, bize göre halen atılacak önemli adımlar bulunmaktadır. Bakıldığında ulaştırma, alt yapı, çevre, enerji ve sanayi yatırımlarından oluşan projelere, şimdi önümüzdeki dönem ciddi istihdam yaratan projeler ekleme zamanıdır. Bizim MHP olarak niyetimiz ve görüşümüz bu yöndedir. Bu bakımdan Kırıkkale Milletvekili olarak; bugünden başlayarak Kırıkkale’mizde ciddi istihdam seferberliği başlatacak projelerin planlanmasını çok önemsiyorum. Bu konuda da ilgili tüm Bakanlıklarımızın kapılarını aşındırmaya devam edecek, çok sayıda projenin yürütülmesi için ön ayak olacağımı özellikle belirtmek istiyorum. Yine Kırıkkale’nin olmazsa olmazı; savunma sanayi ve petro-kimya sektörlerine yönelik yatırımların da, destek ve teşvik edilmesinin çok önemli olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Bu kapsamda devam eden başta Roketsan’ın ek üretim tesisi projesi ödeneğinin daha da artırılarak, planlanandan önce işletmeye alınması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

MKE’de Taşeron Çalışanlar Kurum Bünyesine Alınmalıdır

Halil Öztürk “MKE’nin gerek modernizasyon, gerekse üretim safhasındaki parçalarının bir kısmını Kırıkkale sanayisine yaptırması konusunda adımların atılmasının gerekli olduğunu düşünmekteyiz.” diyerek, MKE’de halen taşeron olarak çalışanların, MKE bünyesine alınmasını Milliyetçi Hareket Partisi olarak talep ettiklerini ifade etti.

Kırıkkale’ye Çakılacak Her Yeni Bir Çivinin Destekçisiyiz

Kırıkkale Milletvekili olarak; Kırıkkale’ye çakılacak her yeni bir çivinin destekçisi olduklarını savunan milletvekili Av. Halil Öztürk; “Yatırım Teşvik kapsamında halen Kırıkkale’ye yapılacak genel yatırımlar 3. Bölge kapsamında olup, OSB’lere yatırım yapılması halinde 5. bölge imkânlarından destek sağlanmaktadır. Bunun sırasıyla; ivedi olarak 4. ve 6. bölge olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Kırıkkale; halen yatırımlara en cazip imkânlar sunabilen bir ilimiz olup, yeni savunma ve teknoloji ihtisas OSB’lerin kurulmasını talep etmektedir. Bu taleplerimizin Sanayi ve Teknoloji Bakanımız tarafından öncelikli olarak değerlendirilmesini, bir kez daha bu kürsüden dile getirmek istiyorum. Çünkü böylelikle Kırıkkaleli gençlerimiz, biran önce iş sahibi olabileceklerdir ki, bu konuyu da yakından takip etmekteyiz.” dedi.

Seçim Sonrası Ankara’da, TBMM’de Kırıkkale Yine Birinci Gündem Olacak

Seçim Sonrası Ankara’da, TBMM’de Kırıkkale’nin Yine Birinci Gündem Olacağını iddia eden MHP Milletvekili Halil Öztürk; “Önümüzde yaklaşık 50 günlük bir seçim süreci olsa da, Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili olarak, bu seçimlerin hemen ardından Kırıkkale’nin gerek TBMM’de, gerekse Türkiye ekonomi gündeminde yer almasını sağlayacak çalışmalara imza atacağız.” diyerek, Cumhurbaşkanlığı ve 28 inci dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Türkiye’ye hayırlar getirmesini temenni etti.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!