Halil Öztürk TBMM’de Şoför Esnafının Mağduriyetini Dile Getirdi
Gündem 71 Editörü • 1 Şubat 2022 18:16
Halil Öztürk TBMM’de Şoför Esnafının Mağduriyetini Dile Getirdi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; ticari şoför esnafımız tarafından Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK) uygulamaları hakkında kendisine iletilen çok sayıda mağduriyetin giderilmesi için TBMM’de konuyu gündeme getirdi.

SGK Denetimlerinde Şoför Esnafımızda Mağduriyet Yaratmasın 

Milletvekili Öztürk TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada; SGK’nın trafik ceza makbuzlarına göre sigortalılık denetimi yapmasını eleştirdi. Öztürk; “Sosyal Güvenlik Kurumu’nun; kamyoncular, otobüsçüler, servisçiler, taksiciler için uyguladığı Sigortalılık Kontrolü İle ve cezalar ile ilgili Tebliğ’i bu aralar çok sayıda mağduriyet yaratmaktadır. Özellikle ticari aracı olan vatandaşlarımız; hastalandığında, direksiyon başında rahatsızlandığında veya ticari aracını özel işleri için kullanması adına aile bireylerinden birine verdiğinde, trafik ekiplerince yapılan denetimlerde, o esnada arabayı kullanan kişi araç sahibi değilse, çok ağır cezalara maruz kalınmaktadır.” dedi. 

İtiraz Dilekçeleri SGK Tarafından Alınmıyor Mu?

MHP’li Öztürk; TBMM’deki konuşmasına şu şekilde devam etti: “Vatandaşlarımız tarafından haksız yere uygulanan bu ağır cezalara yapılan itiraz dilekçeleri de, SGK İl Müdürlüklerince kabul edilmediği yönünde çok sayıda şikâyet bulunmaktadır. Tarafıma iletilen tüm bu mağduriyetler kapsamında; Sosyal Güvenlik Kurumu masa başında emniyetin kestiği trafik ceza tutanaklarına göre ceza tayini yapmamalıdır. Sigortalılık kontrolü; şoför esnafımızın kabul edeceği, daha elle tutulur kriterlere dayandırılmalı ve sahada şoför esnafımızda yarattığı mağduriyetler biran önce düzeltilmelidir.” diyerek, şoför esnafının her alanda desteklenmesini istedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!