Halil Öztürk “Zillet Zor Ayakta Duruyor!”
Gündem 71 Editörü • 16 Ekim 2020 00:36
Halil Öztürk “Zillet Zor Ayakta Duruyor!”

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Zillet ittifakı, dağılmamak için zor ayakta durmaktadır” dedi.

Yerel seçimlerde HDP desteğiyle büyük kentlerde başkanlık koltuklarını kapan CHP ve ortaklarının Türkiye’nin ve milletin yorgun olduğu gerekçesiyle seçimden söz edilmemesi gerektiğini söylediğini hatırlatan MHP’li Halil Öztürk, “İşte son günlerdeki ‘bana ne, ben erken seçim isterim’ ağız birliği tamamen, siyaseten kendi kuyruklarını kurtarmak içindir” değerlendirmesinde bulundu.

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı, Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, sosyal medyadan yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bazı şeyler unutulursa, ortalık Kel Ali’nin bağına döner! Yerel seçimler sonrası zillet ittifakı içindeki partiler, seçmenin ve ülkenin yorgun olduğu gerekçesiyle, hep bir ağızdan erken seçimin konuşulmaması gerektiğini savundular.

Bu süreçte zillet ittifakı partileri; tüm siyasi argümanlarını Cumhur İttifakı’nı ortadan bölmeye kurgularken, bu güçlü İttifakı zaafa uğratmaya yönelik politikalar yürüttüler. Hatta İttifakı, yurtdışına bile şikâyet ettiler, ancak başaramadılar.

YELKENLERİNİ DOLDURACAKLARINI ZANNETTİLER

Tam bu sırada kovid-19 salgınını bahane ederek, yelkenlerini dolduracaklarını zanneden zillet ittifakı partileri, milletçe verdiğimiz özverili mücadeleyi karalayarak bu emellerine kavuşacaklarını sansalar da, her geçen gün kaybettiler.

Cumhur İttifakı’nın; D.Akdeniz’den, Suriye’ye, Kafkaslar’dan, Afrika’ya kadar hissedilen güçlü varlığı, her geçen gün yeni gelişmelerle daha da perçinlenmektedir. Buna mukabil çaresiz kalan zillet ittifakı, dağılmamak için zor ayakta durmaktadır.

KENDİ KUYRUKLARINI KURTARMAK İÇİN…

İşte son günlerdeki ‘bana ne, ben erken seçim isterim’ ağız birliği tamamen, siyaseten kendi kuyruklarını kurtarmak içindir. İyi bellesinler; ‘ufukta 2023 Haziran’a kadar bir erken seçim yokkkk!’ Sn. Genel Başkanımız’ın buyurduğu üzere; ‘Erken seçim söylemi ayıplı bir tuzaktır, kirli bir tertiptir, dibi uçurum olan bir tezgâhtır. Bu tuzağa düşecek, bu tertibe kanacak, bu tezgâha gelecek aklı başında hiç kimse yoktur.’

DARI AMBARI HATIRLATMASI

Zamanında yapılacak olan Haziran 2023 seçimlerinde de, zillet ittifakına tavsiyemiz umut dolu olmamalarıdır. Bu günden kazanacağız demeleri, aç tavuğun kendisini darı ambarında görmesinden farksızdır. Unutmasınlar; ‘tavuğun cücüğü güzün sayılır.’

Üçüncü Sayfa Haber (ucuncusayfahaber.com)

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!