Halil Öztürk’ten 23 Nisan Mesajı
Gündem 71 Editörü • 22 Nisan 2021 17:39
Halil Öztürk’ten 23 Nisan Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, TBMM’de özel bir açıklama yaparak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 101 inci kuruluş yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutladı.

MHP’li Öztürk TBMM’deki açıklamasında; “23 Nisan 1920 tarihinin; Yüce Milletimiz için kıymetli ve önemli bir değeri vardır. Çünkü 23 Nisan 1920, vatanımızı işgal etmeye yeltenenler karşısında, Aziz Milletimizin egemenliğini eline aldığı, ülkesine sahip çıktığı günü simgelemektedir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde; “Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” şiarıyla yürütülen istiklal mücadelesinin ilk adımı olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920’de açılması olmuştur. Ardından TBMM’de alınan kararlar ile ülkemiz, tüm şer ve düşman odaklarından kurtarılmış, Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle nihai hedefe ulaşılmıştır.” dedi.

TBMM Millî Egemenliğimizin Sembolü

Demokrasimizin ve millî egemenliğimizin sembolü olan TBMM; 101 yıldır Aziz Milletimiz için daima hayırlı ve verimli çalışmalara imza atmıştır. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletimize ait olduğu ilkesini hiçbir zaman gözardı etmeyen TBMM, bundan sonra da Türkiye’nin güçlü yarınları için gayretli çalışmalarını sürdürecektir. Bu kapsamda Cumhur İttifakı olarak; Ülkemizi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine taşımak için, toplumsal dönüşüm ve yenilenme yolunda reformları sürdürmek, demokrasi, insan hakları ve hukukun üstünlüğünü tam manasıyla hayata geçirmek ve uygulamak için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” diyerek, yarınların müreffeh Türkiyesi adına, güzel günlerin yakın olduğunu dile getirdi.

Çocuklarımızın Bayramı Kutlu Olsun

Milletvekili Öztürk TBMM’de yaptığı açıklamasında çocuklara da değinerek; “Milletimizin gurur ve onur duyduğu bu anlamlı günü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve milletimiz çocuklarımıza armağan ederek, esasen çocuklarımıza o dönemden bu yana verilen değeri ve duyulan güveni en güzel şekilde gözler önüne sermektedir. Çocuklarımızın başarılı, sağlıklı ve mutlu olması için mücadelesini sürdüren Cumhur İttifakı da, nitelikli bir eğitim çerçevesinde çocuklarımızın kendilerini geliştirmesi, uluslararası gelişmeleri takip edebilen ve bu minvalde her alanda söz sahibi olabilmesini istemektedir. Tüm çalışma ve politikalarını da bu yönde sürdürmektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 101 inci yılında; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, İstiklal Savaşı’mızın tüm kahramanlarını, Birinci Meclis üyelerini saygı, minnet ve şükranla anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!