Halil Öztürk’ten, Ahmet Önal’a: ‘Pkk Terörüne Karşı Neden Bir Tepki Gösterememiştir?’
Gündem 71 Editörü • 26 Aralık 2023 15:24
Halil Öztürk’ten, Ahmet Önal’a: ‘Pkk Terörüne Karşı Neden Bir Tepki Gösterememiştir?’

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) MDK Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal’a sorular yönelterek; ‘Teröre karşı 4 partinin yayınlandığı ortak bildiriye imza atmayan Partisine neden ses çıkarmamıştır? Pkk terörüne karşı neden bir tepki gösterememiştir?’ dedi.

Konu ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınlayan MHP’li Öztürk şöyle dedi;

Malumunuz olduğu üzere 22 Aralık ve 23 Aralık 2023 tarihlerinde Irak’ın kuzeyinde üs bölgemize yaşanan sızma girişimlerinde 12 kahraman vatan evladı şehit olmuştur. Bunun üzerine Gazi Meclisimizde teröre karşı ortak bildiri yayınlama iradesi ortaya çıkmış ve bu bildiriye AK Parti, MHP, İYİ Parti ve SP Grup Başkanvekilleri imza atarak duruş sergilemiştir. Bu bildiriye grubu olup da imza atmayan, katılmayan iki parti vardır: CHP ve DEM Parti. 

Kamuoyunda infial yaratan bu durum üzerine CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, kendi ayrı bir bildiri yayınlayarak Meclisteki ortak bildiriye katıldığını, terörle mücadelenin partiler üstü bir mesele olduğunu ifade ederek partisinin tutumunu eleştirmiştir. 

Atatürk yaşasaydı bugünkü CHP yönetimi bırakın yönetici olmayı herhangi bir CHP İlçe teşkilatından içeri dahi giremezdi. 

CHP; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu ve banisi, büyük Türk Milliyetçisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuş bir partiyken bugün bu hâle nasıl gelmiştir? Aklımız, hafsalamız almıyor maalesef… Terörün siyasi uzantısıyla bir ve beraber olmayı nasıl içine sindiriyor? Vatan evlatlarının kanına girenlerle yan yana nasıl gelebiliyorlar? İnanıyoruz ki Atatürk yaşasaydı bugünkü CHP yönetimi bırakın yönetici olmayı herhangi bir CHP İlçe teşkilatından içeri dahi giremezdi. 

Vatan, millet, bayrak, din, devlet deyince coşkun akan çağlar gibi olan Kırıkkale’nin oylarıyla seçilen Sayın Ahmet Önal’dan bu noktada ne bir duruş gördük ne de bir ses duyduk. 

Biliyor ve görüyoruz ki Kırıkkale ve Kırıkkale’de CHP oy ve gönül verenler bu durumdan rahatsızdır. 

Ahmet Önal’a sormak istiyoruz:

1-Teröre karşı 4 partinin yayınlandığı ortak bildiriye imza atmayan Partisine neden ses çıkarmamıştır? Pkk terörüne karşı neden bir tepki gösterememiştir?

2-CHP’nin DEM’lenmesini içine sindirebilmekte midir? 

3-Birkaç büyükşehir belediyesini kazanmak, birkaç şirkete CHP’li yönetici atamak için sergilenen bu teröristlerle iç içe geçme hâline daha ne kadar sessiz kalacaktır?

4- Gürsel Erol gibi dirayet gösterip kendisi neden bir bildiri yayınlayamamıştır?

5-Katıldığı şehit cenazelerinde yükselen şehit analarının, babalarının, kardeşlerinin, eşlerinin, çocuklarının feryatlarını daha ne kadar duymazdan gelecektir? 

6- Kendi partisinin yayınladığı sözde bildiride neden Pkk terörü açıkça lanetlenmemiştir? 

7- Ahmet Önal, Zafer Caddesi’nde sözde milliyetçilik yapıp Ankara’da kulağının üstüne yatmaya daha ne kadar devam edecektir?

8- Ahmet Önal, partisindeki şahsi ikbal ve çıkarını önceleyerek daha ne kadar Kırıkkale’nin feryadına duyarsız ve sessiz kalacaktır? 

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!