Halil Öztürk’ten Anneler İçin Seferberlik Çağrısı
Gündem 71 Editörü • 10 Mayıs 2020 13:08
Halil Öztürk’ten Anneler İçin Seferberlik Çağrısı

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; Anneler gününe özel kutlama mesajı yayımladı.

Mesajında, hayata gelmemizi sağlayan ve bizi en iyi şekilde yetiştirmek için saçlarını süpürge eden annelerin hakkının ödenmeyeceğini ifade eden Öztürk, kadınların her alanda yaşanan sorunlarının çözümü için seferber olunması gerektiğini söyledi.

ANNELERİMİZ BAŞIMIZIN TACI

Mesajında günlerdir ailesinden uzak kalarak korona virüs ile mücadelede en ön safhada görev yapan sağlık çalışanı annelerin hakkının ödenemeyeceğine de değinen Öztürk; “Gerek tarihimizde, gerekse inançlarımızdan ötürü anneler hep özeldir, hep saygındır. Sevgili Peygamberimizin hadislerine baktığımızda annelik hep kutsanmıştır. Öyle ki; Cennet dahi annelerin ayakları altına serilmiştir. O yüzden analarımız her zaman başımızın tacı olmalıdır.
Anneler, dolayısıyla kadınlar hayatta büyük bir mücadele vermektedirler. Önce kadın olarak babasına, eşine kendisini ispat etmeye çalışmakta, daha sonra anne olarak çocuk sorumluluğunu alarak, her şartta çocuklarının en iyi şekilde yetişmesi için mücadele etmektedirler. Biliyor ve inanıyoruz ki; herkes üzerine düşen sorumluluğu yerine getirirse kadınlarımız hak ettiği noktaya ulaşacaktır. Bu yüzden TBMM’de görev yapan milletvekilleri olarak, kadınların daha iyi şartlarda yaşaması ve çalışması için ilgili yasaları çıkarıyoruz.” dedi.

BİR GÜN DEĞİL, HER GÜN ANNELER GÜNÜ

Tüm annelere sağlık dolu mutlu günler dileyen MHP’li Öztürk; “Başta şehit ve gazi annelerimiz olmak üzere, tarihimizde yer edinmiş bütün kahraman analarımız ile bizi eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakâr annelerimizin bu güzel ve anlamlı gününü içtenlikle kutluyorum.” diyerek, annelerin değer ve sevgisinin yılda bir gün değil, her gün yaşandığını vurguladı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!