Halil Öztürk’ten CHP ve HDP Açıklaması
Gündem 71 Editörü • 25 Eylül 2020 17:36
Halil Öztürk’ten CHP ve HDP Açıklaması
Kırıkkale Haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk “Terör Muhibbi Kılıçdaroğlu ve Zilletin Gizli Gündemine Dair…” başlıklı bir paylaşım yaptı.

MHP’li Öztürk sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi;

Selahattin Demirtaş; silahlı terör örgütü kurmak ve yönetmek, terör örgütü propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek gibi pek suçtan yargılanan bir isimdir. Terör örgütü ile iltisakı halk ve yargı nezdinde ayan beyandır. Hal böyleyken CHP’nin teröre müsamahalı Genel Başkanı, S. Demirtaş için “Bu tür iddiaları göğsüne şeref madalyası olarak takacaktır.” açıklamasında bulunmuştur. Kılıçdaroğlu’nun bu açıklaması suçu ve suçluyu övmek olup TCK kapsamında bir suçtur. Kılıçdaroğlu bilmelidir ki; şeref madalyaları ancak kanlarını ve canlarını vatan, bayrak ve din uğruna feda eden şehitlerimizin ailelerine ve kahraman gazilerimize verilir. Kılıçdaroğlu; kime, ne için, hangi madalyayı takmaktan bahsetmektedir?

Bu açıklama şehitlerimizin aziz ruhlarını bir kere daha incitmiş; kutsalları uğruna millete ve devlete siper olan gazilerimizi bir kere daha kahretmiştir. Soruyoruz; bu sözleri sarf ederken hiç mi vicdanınız sızlamadı? Ayrıca Türk ve Türkiye düşmanlarını sevindiren bu ifadeler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de bir kere daha kemiklerini sızlatmıştır. CHP’nin ilkelerini ortaya koyan Altı Ok’lu simgesindeki oklardan birisi ve hatta en uzun olanı Milliyetçiliktir. Kurucuları Milli Mücadele’nin lideri Atatürk ve silah arkadaşları olan CHP; Türk ve Türkiye düşmanlarından ilik nakli yapmış bir mankurt misali ülkeye ve millete düşmanlık etmektedir. Aşikar olan şudur: CHP bölücü zihinler tarafından esir alınmıştır. Bu esaretin doğurduğu kaçınılmaz sonuç ise CHP’yi HDP ile tek yumurta ikizi yapmak, teröristlere CHP eliyle meşru zemin hazırlamaktır. Anlaşılmıştır ki CHP’nin görevi; Cumhur İttifakı’na karşı teröristleri estetize etmektir.

Ancak Türk milleti ve devleti; bölünmez bir bütün olan Türkiye’ye karşı yapılan algı operasyonlarına, akıl çelme oyunlarına izin vermeyecektir. Biliyoruz ki; Türk milleti adına karar veren Türk yargısı, Türklüğün ma’şeri vicdanına sahip çıkacaktır. Ayrıca bu açıklama ile HDP ve PKK’nın zilletin içinde yer aldığı bir kere daha gün yüzüne çıkmıştır. Gizlenen ortaklık, ağızdan sadır olan nifak tohumları ile yeniden boy vermiştir. Teklifimiz şudur: Ortaklığınızı artık gizlemeyi bırakın. Televizyonlar vasıtasıyla gönderilen mesajlar yerine ittifak grubunuzu yanınıza alıp karşımıza öyle çıkın. Ve Türk milletinin ferasetini hep birlikte görelim.

Ancak kaçak güreşmeye devam edeceğinizi biliyoruz. Lakin siz de şunu bilin: Cumhur İttifakı’na karşı çıkmak için terörle yürüdüğünüz yol sizi sandığın dibine götürecektir. Liderimiz Devlet Bahçeli’nin dediği gibi : “Varsın çıkarcılar güçbirliği yapsınlar; varsın hainler işbirliği yapsınlar. Biz hepsine yeteriz!”

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!