Halil Öztürk’ten Esnaf ve Sanatkârı Sevindirecek Önerge
Gündem 71 Editörü • 20 Ocak 2021 15:44
Halil Öztürk’ten Esnaf ve Sanatkârı Sevindirecek Önerge
Kırıkkale Haber

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk; TBMM’de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’a yazılı soru önergesi vererek, esnaf ve sanatkârın Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) borçları hakkında düzenleme istedi.

SGK Borçlarında Esnafın Tüm Malvarlığına Değil, Borcu Kadar Kısmına Haciz İşlemi Yapılsın

Yazılı önergesi hakkında TBMM’de bir açıklama yapan milletvekili Öztürk; “Esnaf ve sanatkârımız gözbebeğimizdir. Onların çarkının dönmesi, ekonominin itici gücüdür. Korona virüs ile mücadele ettiğimiz şu günlerde esnaf ve sanatkârımıza her türlü kolaylığı, imkânı sağlayabilmeliyiz. Bu kapsamda; eldeki tüm imkânlarla esnaf ve sanatkârımız desteklenmeli, finansmana ulaşımı kolaylaştırılmalıdır. Özellikle önemli bir başka konu da; gerek Kırıkkale, gerekse Türkiye’deki esnaf ve sanatkârların Sosyal Güvenlik Kurumu’na ödeyemedikleri borçlarına karşılık, kurumun sadece ödenmeyen borcun karşılığına değil, borçlunun tüm malvarlığına haciz işlemi yaptırması, esnaf ve sanatkârlarımızı mağdur etmektedir. Bu mağduriyetin giderilebilmesi için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca mevzuatta gerekli düzenlemelerin yapılarak, esnaf ve sanatkârımızın ödeyemediği borcu kadar haciz işlemi yapılması sağlanabilmelidir. Böylelikle esnaf ve sanatkârımızı haciz koyulmayan diğer malını satıp, borcunu ödeyebilme imkânına kavuşmuş olacaktır.” dedi.

Öztürk Kırıkkale’ye Yaşlı Bakım ve Huzurevi İstedi

TBMM’de; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanına verdiği yazılı soru önergesiyle Kırıkkale’ye yeni bir yaşlı bakım ve huzurevi yapılmasını da isteyen milletvekili Öztürk; “Kırıkkale’nin uzun süreden bu yana ihtiyacı olan yaşlı bakım ve huzurevi ihtiyacı, her geçen gün daha da artmaktadır. Halen bakıma muhtaç yaşlılarımız başka illere gönderilmektedir.” diyerek, yazılı soru önergesiyle Kırıkkale merkeze gelemeyen mağdur vatandaşlarımızın ihtiyacına cevap vermesi için, kuzey ve güney ilçelere cevap verecek yeni sosyal hizmet merkezleri kurulmasını da istedi. 

halul-ozturk-esnaf-onerge Halil Öztürk’ten Esnaf ve Sanatkârı Sevindirecek Önerge

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!