Halil Öztürk’ten Kadro Bekleyen Karayolları Çalışanlarına Müjde
Gündem 71 Editörü • 27 Eylül 2022 14:20
Halil Öztürk’ten Kadro Bekleyen Karayolları Çalışanlarına Müjde

Karayolları Çalışanları Kadroya Geçecek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, Karayollarında çalışan ve kadro bekleyenler ile ilgili Karayolları Genel Müdürü ile görüştü. 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Konu hakkında basın mensuplarına bir açıklama yapan MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil ÖZTÜRK; “Karayolları Genel Müdürümüz ile yapmış olduğumuz görüşmede; konunun takipçisi olduklarını ve Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışan kamu taşeron işçilerinin daimi kadroya geçirilmesi hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yasal bir çalışma yürüttüğünü belirttiler.” diyerek, bu önemli konuyu kendisinin de titizlikle takip ettiğini belirtti.

TÜM SÖZLEŞMELİLER VE ALT TAŞERON İŞÇİLER DAİMİ KADROYA GEÇECEK

Açıklamasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın son açıklamasına da değinen Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; “Yakın zamanda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Vedat Bilgin’in açıklamasında da belirttiği üzere; 90 bin civarında işçi kanun kapsamı dışında kalmıştı. Onların kamuya, kadrolu olarak geçmesi konusunda çalışmaları Bakanlığımız tamamlamış durumda. 516 bin sözleşmeli personelin de daimi kadroya geçmesi için çalışmaların tamamlandığını biliyoruz. 1 Ekim sonrası bu kararların TBMM gündemine gelerek, MHP’nin de güçlü desteği ile hızlıca yasalaşacağını bekliyoruz. Gerek Karayollarında, gerekse diğer kurumlarımızda büyük bir özveriyle çalışan kardeşlerimize az biraz daha sabır telkin ediyoruz, bekledikleri kadroya kavuşacaklar” müjdesini verdi.  

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!