Halil Öztürk’ten Koronavirüs ve Yöresel Sanatçılar İle İlgili Açıklama
Gündem 71 Editörü • 3 Eylül 2020 16:12
Halil Öztürk’ten Koronavirüs ve Yöresel Sanatçılar İle İlgili Açıklama

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk Koronavirüs salgını ve yöresel sanatçıların yaşadığı mağduriyetler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

MHP’li Öztürk’ün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada; “Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı korona virüs ile mücadele konusunda herkese düşen sorumluluğu ve alınması gereken önlemleri ısrarla dile getirmektedir. Ancak son zamanlarda özellikle düğün, nişan, sünnet, asker uğurlaması gibi törenlerimizde, bu kurallara yeterince uyulmaması nedeniyle vaka sayılarında artışlar tespit edilmiştir. Bu yüzden İçişleri Bakanlığı 81 ilimizi kapsayan genelge yayınlayarak; düğün, nişan, sünnet, asker uğurlaması gibi törenlere kısıtlama getirmek zorunda kalmıştır.
Bu genelge bir taraftan insan sağlığı için tedbir öngörürken, diğer taraftan yöresel saz ve ses sanatçılarımız, davul, zurna çalan kardeşlerimizde ciddi mağduriyetler yaratmıştır. Bu bakımdan; emekleri ve kabiliyetleri ile sağlıklı günlerimizdeki düğün derneklerimizi şenlendiren, bayram havası veren, sanatçılarımızın devlet destek ve teşviklerinden faydalanmaları sağlanmalı, kamu kurum ve kuruluşlarının etkinliklerinde bu sanatçılarımız gözetilmelidir.” ifadelerine yer verildi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!