Halil Öztürk’ten Roketsan Personel Alımı İle İlgili Açıklama
Gündem 71 Editörü • 5 Şubat 2024 17:14
Halil Öztürk’ten Roketsan Personel Alımı İle İlgili Açıklama
Kırıkkale Haber

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, ROKETSAN’a alınacak personelle ilgili ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci ile yaptığı görüşmeye istinaden bir basın açıklaması yaptı.

Öztürk, Genel Müdür İkinci ile yaptıkları görüşmede Genel Müdür’ün: “Kırıkkale’de kurulacak ROKETSAN fabrikasına 200 kişi alınacaktır. İşe alımlar şu şekilde olacaktır: İş başvurularında şartları tutanlar yazılı sınava çağırılacak olup yazılı sınavda yeterli puan alanlar uygulama mülakatına daha sonra da sözlü mülakâta tabi olacaktır. Tüm bu aşamalarda başarılı olanlar nihayetinde işe başlayacaktır. İşe alımlar tamamen liyakat esaslı olup en ufak bir iltimas söz konusu olmayacaktır.”

Açıklamasının devamında şu ifadelere yer veren Öztürk: ROKETSAN, savunma sanayi şirketi olması hasebiyle uluslararası alanda rekabet eden öncü bir kuruluşumuzdur. Bundan dolayı da ehliyet ve liyakat sahibi kişiler haricinde işe alım olması zaten mümkün değildir. Kamuoyunda Cumhur İttifakı aleyhinde yaratılan spekülasyonlara hemşehrilerimiz lütfen itibar etmesin. Hemşehrilerimizin herkesin hakkıyla işe girmesi noktasındaki beklentisini de Sayın Genel Müdürümüze ilettik.

Bu noktada ROKETSAN Yönetim Kurulunun da açıklama yapmasının kamuoyunun bilgilenmesi açısından uygun olacağını düşünüyoruz.

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!