Halil Öztürk’ün Başlattığı ‘Kırtasiye ve Okul Malzemeleri Yardım Kampanyası’na Kırıkkale’den Tam Destek
Gündem 71 Editörü • 10 Eylül 2022 00:15
Halil Öztürk’ün Başlattığı ‘Kırtasiye ve Okul Malzemeleri Yardım Kampanyası’na Kırıkkale’den Tam Destek
Kırıkkale Haber

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, hafta başında duyurduğu “Kırtasiye ve Okul Malzemeleri Yardım Kampanyasıyla” ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Kampanyaya desteğin çığ gibi büyüyerek devam ettiğini belirten MHP’li Öztürk, imkânı olan herkesi kampanyaya katılmaya davet etti.

HEPİMİZ, HAYATIMIZIN BİR BÖLÜMÜNÜ ÖĞRENCİ OLARAK GEÇİRDİK

Açıklamasında, maddi imkansızlıklar içerisinde okumanın zorluklarına değinen MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk şu ifadelere yer verdi: “Kimimiz köyde, kimimiz kentte doğup büyüyüp hayatımızın belli bir bölümünü de öğrenci olarak geçirdik. İster ilkokul mezunu olalım ister ortaokul, isterse lise ya da üniversite, öğrenci olmanın güzelliğini yaşamanın yanı sıra hepimiz belli zorluklar içerisinde eğitim hayatımızı tamamladık ya da sürdürmekteyiz.”

MADDİ İMKANSIZLIKLAR İÇERİSİNDE ÖĞRENCİ OLMAK ÇOK ZORDUR

“Ancak şunu da hepimiz gayet iyi biliyoruz ki, maddi imkânsızlıklar içerisinde öğrenci olmanın zorluğu, ömrümüzün sonuna kadar yaşadığımız ya da yaşayacağımız zorlukların en büyüklerindendir. Nitekim birçoğumuz belli hayat şartlarının altında yaşamış, bir sobanın etrafında 4-5 kardeş ders çalışıp bir silgiyi, bir kalemtıraşı, bir iki kalemi paylaşmış insanlarız.”

‘KIRTASİYE VE OKUL MALZEMELERİ KAMPANYASI’ ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

“Teknoloji ne kadar gelişmiş olursa olsun bugün de ekonomik kısıtlılık içerisinde çocuklarını okutmaya çalışan anne babaların yaşadıklarını, hissettiklerini hepimiz iyi biliyoruz. İşte tam da bu duygu ve düşüncelerle yaklaşık 1 hafta önce başlatmış olduğumuz ‘Kırtasiye ve Okul Malzemeleri Kampanyası’ çığ gibi büyüyor, imkânı olanlar olmayanlara destek oluyor.”

KOMŞUSU AÇKEN TOK YATAN BİZDEN DEĞİLDİR!

Türk Milletinin en önemli vasıflarından birisinin ve belki de en önemlisinin “Komşusu açken tok yatan bizden değildir!” anlayışı olduğunun altını çizen MHP’li Öztürk, “Yardımlaşma hukukunu, imece usulünü insanlığa öğreten Türk Milletinin birer ferdi olarak, karınca kararınca hepimiz bu kampanyamıza destek vermeli, bu kampanyayı sırtlamalıyız. Bu kampanyayı başlatmakla bizler yalnızca farkındalık oluşturmak istedik. Bu kampanyanın asıl sahipleri siz kıymetli hemşerilerimizsiniz,” dedi.

SİZİN HEDİYE ETTİĞİNİZ BİR KALEMİ BİLE HİÇBİR ZAMAN UNUTMAYACAKLARDIR

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, açıklamasını şu ifadelerle tamamladı: “Çevremizde, mahallemizde, köyümüzde, ilçemizde, çocuklarımızın okullarında desteğe ve yardıma ihtiyacı olan o kadar çok evladımız var ki! Bizler de bu evlatlarımızın eğitimlerine bir nebze de olsa katkıda bulunabilirsek, yarın bir gün doktor, hemşire, avukat, hâkim, savcı, mühendis, öğretmen ya da aklınıza gelebilecek herhangi bir mesleğin sahibi oldukları zaman, sizin hediye ettiğiniz o kalemi hiçbir zaman unutmayacaklardır.”

ÖMÜRLERİNİN SONUNA KADAR BU EVLATLARIMIZIN DUALARINDA MUTLAKA BULUNACAĞIZ

“Ve şuna inanıyorum ki, ömürlerinin sonuna kadar bu evlatlarımızın dualarında mutlaka bulunacağız. Bu vesileyle, ‘Kırtasiye ve Okul Malzemeleri Kampanyasını’ bir kez daha duyurmayı bir borç biliyor, karıncanın Hz. İbrahim’i yakacak olan ateşe taşıdığı bir damla su misali hepimizin katkıda bulunmasını bir kez daha rica ediyorum.”

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!