Halil Öztürk’ün Başlattığı Yardım Çağrısına MHP’li Belediye Başkanlarından Destek
Gündem 71 Editörü • 7 Eylül 2022 23:43
Halil Öztürk’ün Başlattığı Yardım Çağrısına MHP’li Belediye Başkanlarından Destek

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, dün TBMM’den yaptığı ‘imkânı olanları, imkânı olmayanlara yardıma’ çağrısına MHP’li belediye başkanları kayıtsız kalmadı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk, okulların açılmasına çok az kala, okul ihtiyaçları konusunda ‘imkânı olanları, imkânı olmayanlara yardıma’ çağırdı. Bu çağrıya duyarsız kalmayan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik ve Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu’dan sırasıyla destek geldi.

YAHŞİHAN’DA 100 ÖĞRENCİYE KIRTASİYE DESTEĞİ

Milletvekili Öztürk, imkânı olanları imkânı olmayanlara yardım çağrısında bulunmasıyla birlikte harekete geçen Yahşihan Belediyesi, ilçede ikamet eden 100 öğrenciye kırtasiye alanında malzeme desteği sağlayacak. Öztürk’ün çağrısına duyarsız kalmayan Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, Yahşihan’da ikamet edip, sosyal güvencesi olmayan 100 öğrenciye kırtasiye malzemesi desteği vereceğini açıkladı.

Kampanya hakkında açıklamalarda bulunan Türkyılmaz, “Bulduğumuz her fırsatta ilçemizde ikamet eden öğrencilerimize destek veriyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Disiplin Kurulu Başkanımız ve Kırıkkale Milletvekilimiz Sn. Halil Öztürk TBMM’de açıklama yapıp ‘Haydi Kırıkkale’m el ele verelim, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayalım’ diyerek yardım kampanyası başlatmıştı. “Yahşihan Belediyesi olarak Sayın Vekilimizin çağrısına destek vermek istedik. İlçemizde ikamet edip, sosyal güvencesi olmayan 100 öğrenciye kırtasiye malzemesi desteği vereceğiz. Ailelerimiz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü (KAÇEP) Müdürlüğümüze başvurabilirler. Bu duyarlı davranışından dolayı Sayın Milletvekilimizi tebrik ediyorum ve durumu olan tüm hemşehrilerimi bu kampanyaya davet ediyorum.”

SULAKYURT’TAN ÖĞRENCİLERE EĞİTİM DESTEĞİ

Yaptığı çağrıya duyarsız kalmayan Sulakyurt Belediye Başkanı İsmail Bildik, kolları sıvayarak ilçe genelinde ihtiyaç sahibi öğrencileri tespit etmeye başladı. Yapılan tespitler sonucunda hiçbir öğrencinin çantasında eksikler olmayacağının sözünü veren Bildik, imkanı olanlarında imkanı olmayanlara yardım etmesi gerektiğini söyledi.

Gençlere seslenen Başkan Bildik, “Sevgili gençler, sizin derdinize derman olacak kurumlarla irtibat kurun, muhatap olun. Her zaman Sulakyurt Belediyemizin kapısı açık, onları her zaman misafir ederiz, gençler başımızın tacıdır. Üzerimize düşeni yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Sulakyurt Belediye Başkanlığı olarak Milletvekilimizin bu çağrısına duyarsız kalmayarak ilçemizde ihtiyacı olan öğrencilerimize gereken desteği sağlamaya hazırız. Haydi Kırıkkale’m el ele verelim, öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılayalım” dedi.

HACILAR’DA OKUL İHTİYAÇLARI KONUSUNDA YARDIMA İHTİYACI OLAN VATANDAŞLAR BELEDİYEYE BAŞVURACAK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk’ün çağrısı sonrası Hacılar Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Milletvekilimiz Sn. Halil ÖZTÜRK’ün TBMM’de yaptığı konuşmada imkanı olanları imkanı olmayanlara okul ihtiyaçları konusunda yardıma çağırmıştır. Başkanımız Mehmet KOYUNCU da vekilimizin bu çağrısına duyarsız kalmayarak gerekli talimatı vermiştir. Buna göre okul ihtiyaçları konusunda yardıma ihtiyacı olan Hacılarlı vatandaşlarımızın belediyemize başvurmaları rica olunur.” ifadelerine yer verildi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!