Halitli Köyü’nde Hırsızlık Yapan Şahıslar Yakalandı
Gündem 71 Editörü • 3 Ocak 2023 19:39
Halitli Köyü’nde Hırsızlık Yapan Şahıslar Yakalandı
Kırıkkale Haber

Geçtiğimiz günlerde uygun anı kollayıp yaklaşık köyde ki 150 haneden 35 evi soyan hırsızlar Kırıkkale İl Jandarma ekiplerinin çalışması sonucu yakalandı.

Konu ile ilgili Kırıkkale Valiliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

27 Aralık 2022 günü Delice İlçesi Halitli Köyü Kümeevlerinde meydana gelen evlerden hırsızlık olayında;

Kırıkkale İl Jandarma Komutanlığınca Hırsızlık suç/suçluluk faaliyetlerinin önlenmesine yönelik sürdürülen çalışmalar kapsamında; Çerikli J.Krk.K.lığı JASAT ve OYİ Timince yapılan inceleme ve araştırmalar neticesinde, Güvenlik Kamera Kayıtlarından incelenen görüntülerde iki farklı aracın farklı gün ve tarihlerde gün aşırı bölgeye geldiği tespit edilmiştir.

Tespit edilen araçlar fiziki ve teknik takibe alınmış, toplam 7 günde asayiş tim personeli ve JASAT Timi personeli, toplamda 38 Güvenlik Kamerası ve PTS’ye ait 476 saatlik incelemenin ve 168 saatlik çalışmanın ardından şüphelilerin R.D., ve E.T.Y. isimli şahısların olduğu tespit edilmiştir.

Çalınan malzemelerin hakkında yapılan araştırmada malzemelerin Ankara İskitler hurdacılar sitesinde, NATO yolu spotçular çarşısında ve ele geçen av tüfeklerinin bir kısmının yakın arkadaşlarına sattıkları tespit edilmiştir.

Yapılan kapsamlı çalışmalar neticesinde çalınan malzemeler sattıkları şahıslar tespit edilerek hırsızlığa konu malzemeler muhafaza altına alınarak mağdur kişilere teslim edilecektir,

02 Ocak 2023 tarihinde R.D ve E.T.Y adlı şahıslar Ankara ilinde yapılan operasyon sonucunda gözaltına alınmış, R.D ve E.T.Y adlı şahıslar 03.01.2023 günü çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak KCİK sevk edilmiştir.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!