Hamilelikte Çatlak Oluşumuna Dikkat!
Gündem 71 Editörü • 3 Mart 2021 14:55
Hamilelikte Çatlak Oluşumuna Dikkat!

Her kadın vücudunun güzel ve pürüzsüz görünmesini ister. Fakat vücudumuzda zaman zaman çeşitli problemlerle karşı karşıya kalır. En yaygın vücut probleminin başında çatlak problemi gelmektedir. Çatlak oluşumu günümüzde birçok kişinin en büyük estetik kaygısı haline gelmiştir. Vücudun her yerinde gözlemlenebilen çatlağın en yaygın alanı basen, bacak ve göbek bölgesidir.

Özellikle hamilelik döneminde sıkça rastlanan çatlak,  hızlı kilo alıp verme, cildin kuruması, ergenlik dönemi ve koruyucu kullanmadan güneşe fazla maruz kalmak gibi etkenler sebebiyle de oluşmaktadır. Oluşan çatlağa zamanında önlem alınmaz ise bağ dokuları yıpranır, çatlaklar deri yüzeyine yerleşir ve daha belirgin hale gelir. Sizde dermokozmetik bir marka olan Lierac çatlak kremi ile vücudunuzdaki çatlak oluşuma karşı önlem alabilirsiniz.

Lierac Phytolastil ile Çatlak Oluşumunu Önleyin!

Çatlak oluşumuna karşı özel olarak geliştirilmiş Lierac krem, içeriğindeki Aslan Pençesi, Sarmaşık ve Zemberek otu gibi bitkisel formülü sayesinde gögüs, karın, kalça ve basen bölgelerindeki çatlak görünümünün oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Yağsız jel dokusu sayesinde cilde kolay emilim sağlar ve cildin yenilenme süresini hızlandırarak daha pürüzsüz görünüm kazandırır. Lierac Phytolastil jel nasıl kullanılır? Sorusunu yanıtlayacak olursak;

Temiz ve kuru cilde, çatlağın olduğu bölgeye yoğunlaşarak 1-2 dakika masaj yaparak uygulayınız. Hamile kadınlar için hamileliğinin 4.ayından itibaren kullanılması tavsiye edilmektedir. Lierac çatlak önleyici jel ve tüm ürün çeşitlerini bu linkten inceleyebilirsiniz.

Dermoskin ile Cilt Bakım Önerileri

Her birey cildinin güzel ve bakımlı görünmesini ister. Ancak çevresel faktörler, genetik faktörler, stres vb. gibi  daha birçok etken cildin doğal yapısını bozrak çeşitli problemleri beraberinde getirir. En yaygın cilt problemleri arasında ise leke ve akne problemi gelmektedir.

Dermoskin Be Bright serisi, ciltteki leke görünümünü gidermek ve yenilerin oluşmasını önlemek için geliştirilmiştir. Seri içeriğinde; Dermoskin Be Bright tonik, bakım kremi, güneş kremi ve yüz serumu bulunmaktadır. Sizde cildinizde leke problemi yaşıyorsanız leke karşıtı bakım ürünlerini tercih etmelisiniz.

Akne sağlık acısından tehdit edici bir unsur olmasa da estetik görünüm açısından kişiyi son derece rahatsız eder. Dermoskin Acnegun serisi yağlı ve akneli ciltler için geliştirilmiştir. Cildin sebum (yağ) seviyesini dengeler. Akneleri giderirken yenilerin oluşmasını önlemeye yardımcı olur. Seri içeriğinde Dermoskin Acnegun gece kremi, temizleme jeli, arındırıcı maske ve tonik bulunmaktadır. Günlük bakımda ihtiyaç duyulan tüm ürünleri yelpazesinde bulunduran marka Dermoskin kullananlar tarafından da sıklıkla tavsiye edilmektedir.

Her cilt ve problemine çözüm sağlayan Dermoskin ürünlerini Dermokozmetika’dan inceleyebilir, Dermoskin güneş kremi, Dermoskin Active serum ve daha fazla ürün çeşidine uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.