Hırsızlar, Yaşlı Adamın Parasını Çalıp Evini Yaktılar
Gündem 71 Editörü • 23 Eylül 2020 18:24
Hırsızlar, Yaşlı Adamın Parasını Çalıp Evini Yaktılar

Kırıkkale’de 79 yaşında yaşlı bir kişinin ev almak için biriktirdiği 80 bin lirayı alan hırsızlar evi de ateşe vererek kayıplara karıştı.

Alınan bilgiye göre, Çalılıöz Mahallesi 530. sokaktaki 79 yaşındaki Hasan Özmen’in yalnız yaşadığı evde yangın çıktı.

Alev ve dumanları gören mahalle sakinleri durumu itfaiye, 112 Acil Servis ve polis ekiplerine haber verdi.
Olay yerine gelen Kırıkkale Belediyesi itfaiye ekipleri çıkan yangını söndürdü.

Yangında yaşlı adamın kaldığı evde maddi hasar meydana geldi.

Evi yanan Hasan Özmen, yaptığı açıklamada, evine hırsız girdiğini ve ev almak için biriktirdiği 80 bin lirayı hırsızların alarak kayıplara karıştığını ileri sürdü.

Evinde yalnız yaşadığını anlatan Özmen, “Oğlum var o başka yerde. Sabahleyin Çarşamba Pazarı’na gittim. Pazarı yapıp geri döndüm. Dış kapıyı açtım. Açmamla birlikte duman sardı. İçeri girdim. Benim param vardı. 80 milyon para biriktirmiştim. Ev alacaktım. Para çekmecede duruyordu. Benim buraya kimse gelmez. Bunlar bir gün önceden tespit etmişler. Para olduğunu bilince kapıdan içeriye giriyor. Hem de anahtarla giriyor. Bir yeri kırmadan. İçeriye giriyor, para yerine varıyor, alıyorlar parayı. Sonra odalarda yangın çıkartıyorlar. Televizyonu, yatak odalarını hep yakmışlar. Çatıdan da yangın çıkartmışlar. Paranın hepsini almışlar.” diye konuştu.

yasli-adamin-parasini-calip-evini-yaktilar-03 Hırsızlar, Yaşlı Adamın Parasını Çalıp Evini Yaktılar yasli-adamin-parasini-calip-evini-yaktilar-02 Hırsızlar, Yaşlı Adamın Parasını Çalıp Evini Yaktılar yasli-adamin-parasini-calip-evini-yaktilar-01 Hırsızlar, Yaşlı Adamın Parasını Çalıp Evini Yaktılar

Anadolu Medya

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!