Hulusi Akar; MKE’nin Özelleştirilmesi Söz Konusu Değil
Gündem 71 Editörü • 22 Kasım 2019 00:48
Hulusi Akar; MKE’nin Özelleştirilmesi Söz Konusu Değil

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda, yaptığı açıklamada “Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) özelleştirilecek mi?” sorusunu cevapladı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 53.8 milyar değerindeki Milli Savunma Bakanlığı 2020 yılı bütçesinin ardından, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda soruları yanıtladı.

“Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) özelleştirilecek mi?” sorusuna Bakan Akar, “Hayır, arkadaşlar, böyle bir şey söz konusu değil. Burada biz bunun yerine çok modern yol ve yöntemleri kullanmak suretiyle, yatırım bankaları dâhil, yatırım şirketleri dâhil, bunlarla beraber çalışmak suretiyle çok geniş çaplı birtakım araştırmalar yapıldı, buna göre tespitler yapıldı, buna göre düzenlemeler için şu anda çalışmaktayız ve en kısa zamanda umuyoruz, diliyoruz ki Makina Kimya tanıyamayacağınız bir hâle gelecek. Bu konuda iddialıyız, bu konuda Genel Müdürümüz, ilgili arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Daha önceki hantal yapıdan kurtarmak… Modern iş yerlerinde üretim için çalışan fabrikalar nasıl çalışıyorsa, özel sektör nasıl çalışıyorsa ona benzer bir yöntemle Makina Kimyanın fabrikalarının modernize edileceğini ve önümüzdeki günlerde de sorunları çok güzel bir şekilde çözebileceğimizi şimdiden sizlere söyleyebilirim” yanıtını verdi.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!