İbrahim Yaman’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Gündem 71 Editörü • 10 Ocak 2021 12:33
İbrahim Yaman’ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Medya Basın Birliği Genel Başkanı İbrahim Yaman “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” Mesaj Yayınladı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle açıklamalarda bulundu. Gazeteciler her alanda ve zor şartlarda görev yaptığını belirten Yaman, “Salgın sürecinde olduğu gibi gece-gündüz demeden milletimizin doğru habere ulaşması için daime görevdeyiz, sahadayız” dedi.

ÖNCÜLÜK GÖREVİNİ YERİNE GETİRİYOR

Genel Başkan Yaman, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; ‘’yerel basın kuruluşları bakımından . basını kendi alanında yaptığı yeniliklerle yerel basın kültürünün hak ve kurumlar bazında gelişimine ve kabul görmesine büyük katkı sağlamıştır gündeminin oluşumunda ve tüm dünyanın yaşadığı covid-19 virüsünün sorunların dile getirilmesinde basınımız öncülük görevini her zaman gönüllü olarak üstlenmektedir. “

BASIN MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR

“Türkiye genelinde yayın yapan mahalli gazetelerin kamu ve özel kurum gelirleri her geçen gün azalmakta buna karşın giderleri ise sürekli olarak artmaktadır. Basınımız ekonomik olarak iki dişli çarkın ortasında adeta can çekişir bir tablo içinde yayın yapmaktadır. Bizim temennimiz, yerel basının ayakta kalması için sorunlarına köklü çözümler getirilmesidir. Bu talep sadece Kırıkkale’nin değil tüm Anadolu basının ortak dileğidir. Sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bir veciz sözü ile noktalamak istiyorum. “Basın milletin müşterek sesidir.”

ibrahim-yaman-10-ocak-calisan-gazeteciler-gunu-kirikkale İbrahim Yaman'ın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!