İlk İftar Şehit Yakını ve Gazilerle Yapıldı
Gündem 71 Editörü • 7 Mayıs 2019 11:12
İlk İftar Şehit Yakını ve Gazilerle Yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından şehit aileleri ve gaziler için iftar verildi.

Kırıkkale haber merkezine gelen bilgiye göre, Vali Sezer, Polis Evinde gerçekleştirilen iftar yemeği öncesi eşi Canan Sezer ile birlikte masaları gezerek şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet etti.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ve akabinde yapılan dua sonrası gerçekleştirilen iftarda bir konuşma yapan Vali Sezer “ Ramazanın ilk gününde bizim gerçek ailemiz dediğimiz şehit ailelerimiz ve gazilerimizle bir araya gelmek bizlerin için ayrı bir onur. Bu vesileyle tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Gazilerimize de sağlıklı uzun ömürler diliyorum. İnşallah Ramazan ayının bereketinden hem bizler, hem de İslam Âlemi en iyi şekilde istifade eder. Bütün dualarımız Şehitlerimize ve dünyanın dört bir yanında zor şartlar altında yaşayan Müslüman milletlere.” dedi.

İftara, Garnizon Komutanı Tuğg.Selami Arslan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Ayaz, İl Jandarma Komutanı J.Alb.İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Genel Meclis Başkanı Murat Çaykara, İl Müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Gündem 71 Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!