İlk Yardımı Öğrenin, Öğrenmeye Teşvik Edin
Gündem 71 Editörü • 8 Eylül 2023 16:09
İlk Yardımı Öğrenin, Öğrenmeye Teşvik Edin

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Birimi, kazalar ve ani hastalık durumunda tıbbi yardım eğitimlerine devam ediyor.

Konu ile ilgili Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Yaşadığımız sürece çeşitli nedenlerle yaralanmalar veya hastalıklarla karşılaşmamız kaçınılmazdır.  Yaşamımızın çeşitli dönemlerinde,  bulunduğumuz her ortamda kaza ve hastalanma riski taşımaktayız. Bu gibi durumlarla karşılaştığımızda, müdahalede bulunanların ilkyardım eğitimi almış olmaları, yaşamın sürdürülmesinde, sakatlanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynayacaktır.

Ancak, ilkyardım eğitimi almamış kişilerin, ilkyardım uygulamalarında bulunmaları sakıncalı sonuçlar doğurabilir.  Bu nedenle ilkyardım uygulayacak olan kişilerin,  mutlaka ilkyardım eğitimi almış olmaları, öncelikli amaçlarının kişilere zarar vermemek olduğunu bilmeleri ve hayati tehlike oluşturabilecek müdahalelerde bulunmamaları son derece önemlidir.

Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Acil Sağlık Hizmetleri Birimi, kazalar ve ani hastalık durumunda tıbbi yardım gelinceye kadar yapılabilecek ilkyardım uygulamaları hakkında kişilerin bilgilendirilmesi, vatandaşlarda ilkyardım eğitimlerine yönelik duyarlılık ve bilinç oluşturulması ve her bireyin yaşam kurtarmak amacıyla ilkyardımı öğrenerek, uygulaması için cesaret kazandırılması amacıyla müdürlüğümüze başvuran her kişiye, kurum ve kuruluşlara ilkyardım eğitimi vermektedirler. 

Bu kapsamda, 2021-2022 yılları içerisinde 312 kişiye ilkyardım bilgilendirme, 293 kişiye sertifikalı temel ilkyardım ve 47 kişiye temel ilkyardım güncelleme eğitimi verilmiştir.

Hayat sürsün diye… İlkyardımı öğrenin, öğrenmeye teşvik edin. İlkyardım hayat kurtarır…

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!