İlkbahar Yaz Aylarında En Çok Tercih Edilen Ayakkabılar
Gündem 71 Editörü • 7 Mart 2023 18:47
İlkbahar Yaz Aylarında En Çok Tercih Edilen Ayakkabılar
Kırıkkale Haber

İlkbahar ve yaz ayları yaklaştıkça mevsime ve modaya uygun ayakkabı seçimleri için de kullanıcıların arayışları başladı. Bu dönemlerde en çok tercih edilen ayakkabı modelleri ise genellikle rahat ve konforlu kullanım sunan ürünlerden oluşuyor. Bilhassa yaz aylarının sıcak ve bunaltıcı havaları göz önüne alındığında pek çok tüketici rahat ve havadar ayakkabı modellerini tercih ediyor. Öte yandan mevsime uygun renklere ve tasarımlara sahip ayakkabı çeşitleri de tüketiciler tarafından tercih edilmekte. Kış aylarında kullanılan siyah ve benzeri koyu tonların aksine bahar ve yaz aylarında daha canlı ve daha açık tonlarda ayakkabılar tercih ediliyor. İlkbahar ve yaz aylarında en çok tercih edilen ayakkabı modellerinin neler olduğu hakkında Gön’den İlhan Yücel, bilgilerini paylaştı. 

Sandaletler

Sandaletler bilhassa yaz aylarının vazgeçilmez parçaları arasında bulunuyor. Oldukça konforlu bir giyim keyfi sunan sandalet modelleri havadar bir yapı da sunmakta. Diğer bir yandan rahatlığın ve konforun yanı sıra estetik anlamda da güzel tasarımlara sahip sandalet modelleri bulunuyor. Canlı renkler ve göz alıcı tasarımlara sahip sandalet modelleri hem günlük kullanıma hem de klasik giyime uygun şekilde tercih edilebilir. 

Bez Ayakkabı 

İlkbahar aylarında hem spor hem de havadar bir ayakkabı tercihi arayanlar için bez ayakkabı çeşitleri oldukça uygun. Sportif görüntüsü sayesinde günlük kullanımda istenilen her parçayla kolayca kombin haline getirilebilir. Öte yandan bez yapısı sayesinde ayak bölgesinin hava almasına olanak sağlayan bez ayakkabılar konforlu bir kullanım da sağlamaktadır. Bez ayakkabıların bir diğer avantajlı özelliği ise standart spor ayakkabılara oranla daha hafif yapılı olmalarıdır. Böylece kullanım esnasında ayağı yormaz ve ağrıya neden olmaz. 

Örgü Botlar

Bot denilince akla yalnızca kış aylarında soğuktan korunmak için kullanılan ayakkabı modelleri geliyor. Ancak bahar aylarında kullanılmak üzere üretilmiş çeşitli bot modelleri de mevcut. Örgü bot modelleri bunlar arasında yer alıyor. Göz alıcı ve oldukça dikkat çekici tasarımlara sahip olan bu bot modelleri standart kışlık botlardan farklı olarak hafif ve havadar bir yapı sunuyor. İnce yapılı olan bu bot modelleri örgü benzeri tasarımlarıyla sade, şık ve bir o kadar da konforlu bir kullanım sunuyor. 

Topuklu Terlikler

Yaz ve ilkbahar ayları denilince rahatlık ön plana çıkıyor olsa da pek çok tüketici estetik görüntüden de ödün vermek istemez. Bilhassa klasik tarzda giyinmeyi seven kadın tüketiciler için estetik daha da ön plana çıkmaktadır. Topuklu terlikler bu aşamada en fazla tercih edilen modeller arasında yer alıyor. Havadar yapısı ve kısa topuk boyu sayesinde rahat ve konforlu bir giyim sunmaktadır. Ancak aynı zamanda klasik bir görüntüye sahip olan topuklu terlikler iş hayatında ya da özel davetlerde tercih edilerek şık bir görüntü elde edilmesi sağlanabilir.