İllere Göre Haftalık Vaka Haritası Açıklandı, Kırıkkale’de Vaka Sayısı Artmaya Devam Ediyor
Gündem 71 Editörü • 31 Ocak 2022 21:03
İllere Göre Haftalık Vaka Haritası Açıklandı, Kırıkkale’de Vaka Sayısı Artmaya Devam Ediyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından, il bazında her 100 bin nüfusa karşılık gelen Kovid-19 vaka sayılarının yer aldığı haritayı paylaştı.

Buna göre Kırıkkale´de 15-21 Ocak verilerine göre, her 100 bin kişideki Kovid-19 vaka sayısı 396,12 oldu.

Omicron varyantı nedeniyle Kırıkkale´de hastanelerde aşı ve PCR test kuyrukları oluştu. Vaka artış hızı hızla artan kentte hastanelerdeki yoğunluk dikkati çekiyor.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, aşısını yaptırmayan vatandaşların pişmanlıklarına tanıklık ettiklerini belirtti. Kovid-19 yakalanan hastaların ´keşke aşımı yaptırsaydım´ diye serzenişte bulunduğunu belirten Müdür Ağırtaş, “Hastanede Kovid-19 aşısını yaptırmamış hastalar yoğunluktadır. ´Aşı olmadığım için çok pişmanım´ diyen hasta oranı yüksek. Hastalığın bu kadar zor olduğunu bilmediklerini anlatıyorlar. Ülkemizde olduğu gibi Kırıkkale´de de son günlerde vaka sayısında bir artış var. Buna paralel olarak test sayımızda, hastane başvuru sayımızda büyük anlamda bir artış olmakta. Burada bizim her zaman ki gibi vurguladığımız sosyal mesafe, maske ve olmazsa olmaz dediğimiz konu aşı. Aşıyla ilgili tüm toplumun biz yine dikkatini çekmek istiyoruz. Aşıyı hiçbir tereddüt duymadan gidip yaptırmamız lazım. Aşılanmamış insanların hastaneye daha fazla geldiğini görüyoruz. Eğer kişi üçüncü ve dördüncü doz aşını olduysa, hastalığı hafif ya da belirti göstermeden atlatacaktır. Aşı olmayanların yoğun bakıma gitme ihtimalleri çok fazladır. Özellikle yoğun bakıma ve hastaneye yatışların azaltması adına lütfen aşı olalım. Maske ve mesafeye çok dikkat edin” dedi.

gundem71.com – Kırıkkale Haber Merkezi

KIRIKKALE'DE HABERiN KALBi BURADA ATIYOR!