Instagram Hesap Çalma Yeni Yöntemi Bulundu
Gündem 71 Editörü • 18 Nisan 2021 22:44
Instagram Hesap Çalma Yeni Yöntemi Bulundu

Son zamanlarda Instagram hesap çalma konusunda yapılan araştırmalar konsunda hackerlar tarafından yeni bir hesap çalma yöntemi bulundu.

Yeni bulunan Instagram hackleme yönteminde sahte telif hakkı şikayeti ile instagram hesabı ele geçirilmesi mümkün oluyor.

Instagram Hesap Çalma İşleminde Yeni Yöntem

Instagram kullanıcılarının sosyal medya uygulaması instagram üzerinde gönderi paylaşımı yaparken güvenlik konusunda daha dikkatli olmaları gerekiyor. Öyle ki adsoyad12345 vb. basit şifre tercih etmek yerine daha güçlü bir şifre tercih etmeleri gerekiyor. Bazen güçlü bir şifre tercih etmek bile hackerlar tarafından hesabın ele geçmesine neden olabiliyor.

Son günlerde Instagram hesap çalma konusunda hackerlar tarafından çok yüksek takipçisi olan ve hatta mavi tik yani onaylı hesaplar için yeni bir “pishing” yani “hesap çalma” yöntemi buldu.

Bulunun yeni yöntemde Instagram Direkt Mesaj yani dm üzerinden kullanıcıya “Instagram Customer Service” isimli sahte hesap üzerinden mesaj isteği iletiliyor.

Gelen mesaj içerisinde Instagram kullanıcısının hesabı ile ilgili “telif hakkı şikayetleri alındığı” ve “şikayetlerin onaylandığı” yazıyor. “Instagram Customer Service” isimli sahte hesap üzerinden gelen mesajın son kısmında bulunan link üzerinden Instagram hesabınız ile giriş yapılmazsa “24 saat içerisinde hesabınızın tamamen silineceği” yazıyor.

Eğer bu tür bir mesaj isteği size ulaşmışsa bunu en baştan söylemekte fayda var Instagram tarafından size bu türde bir özel mesaj isteğinde bulunulması mümkün olmamakla birlikte Instagram hesabınız ile ilgili bir sorun oluştuğunda Instagram tarafından e-posta gönderilirken, uygulama ekranında da bildirim gönderilerek hesabınız hakkında neler yapmanız gerektiği bildirilmekte olduğunu unutmayın.

Gündem 71 Teknoloji