Instagram PP Büyütme & Zoom Nasıl Yapılır?
Gündem 71 Editörü • 18 Nisan 2021 23:10
Instagram PP Büyütme & Zoom Nasıl Yapılır?
Kırıkkale Haber

Instagram pp büyütme ya da bir diğer deyişle Instagram pp zoom işlemi ile Instagram profil fotoğrafı büyütme nasıl yapılır öğrenin.

Instagram profil resmi boyutu birçok nedenden dolayı önemlidir. Her şeyden önce, bu aracı kullanırken kendinizi kötü hissetmemelisiniz. Birinin yeni takipçisinin ne kadar güzel ya da yakışıklı olduğunu merak etmesi tamamen mantıklı.

Instagram Profil Resmi Nasıl Görüntülenir ve Büyütülür?

Bir profil resminin görünür en boy oranı, orijinal yüksek kaliteli versiyonu ve dairesinden bağımsız olarak 110 x 110 veya 180 x 180’dir. Bu nedenle, düşük pikselleri önlemek için ideal bir Instagram profil boyutu çok daha büyük olmalıdır. Kusursuz bir Instagram profil resmi olması için mükemmel kare bir resim olmalı ve herhangi bir boşluk içermemelidir. 

En İyi Instagram Profil Resmi Nasıl Seçilir?

Instagram profil resminizi seçerken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var. Bunlardan ilki, Instagram profil fotoğrafları bir daire (küçük ölçekte profil resminizi gördüğünüz simge) içinde görüntülendiğinden, resminizdeki odak unsurlarının ortalanmış olması gerektiğidir. Resimde ortalanmamışlarsa, daire içinde görüntülendiklerinde kırpılmış olabilirler.
Bir diğer önemli nokta ise Instagram fotoğraflarının boyutu. Instagram profil fotoğrafları minimum 110 x 110 piksel olabilir ve 320 x 320 piksel olarak saklanır. Bu bilgiler ışığında, bu boyutlara uygun bir görsel yüklemeniz gerektiğini unutmayın. Bu boyutlar dikkate alınarak en iyi Instagram profil fotoğrafı boyutu seçilmelidir.

Yayınınızdaki Instagram fotoğraf boyutu:

  • Yatay:  1080 x 566 piksel
  • Dikey:  1080 x 1350 piksel
  • Kare:  1080 x 1080 piksel
  • Desteklenen en boy oranları:  1.91: 1 ile 4: 5 arasında herhangi bir yer
  • Önerilen resim boyutu:  Genişlik = 1080 piksel, yükseklik = 566-1350 piksel (görüntünün yatay veya dikey olmasına bağlıdır)

Instagram Profil Resmi Nasıl Kaydedilir?

Yukarıdaki adımları zaten uyguladığınızı varsayarsak, hedef kişinin profil resmini Instagram’ın yapmanıza izin verdiği en büyük boyutta indirmenin mümkün olduğunu kolayca görebilirsiniz.

Tek yapmanız gereken yukarıda belirtilen prosedürü takip etmek ve büyütülmüş resme tıklayıp ‘İndir’ düğmesini görebileceğiniz ekrana gelmektir.

  • Profil resmini tercih ettiğiniz cihaza anında almak için ‘İndir’ düğmesine dokunabilirsiniz. ‘Profil-fotoğraf.jpg’ye benzer bir dosya adına sahip olmalıdır.
  • Fotoğrafı cihazınıza manuel olarak indirmek istiyorsanız, profil resmine tıklayarak ekranınıza sığacak şekilde büyütebilirsiniz. Daha sonra, resme uzun süre dokunabilir ve daha sonra bakmak için cihazınızın galerisine kaydedebilirsiniz.

Popüler Instagram PP Büyütme Siteleri

Profil resimlerini HD olarak görüntüleyebilir miyim?

Evet!  Başkalarının profil resimlerini HD olarak görüntülemeniz mümkündür ve hatta bir adım daha ileri gidip bu resmi indirebilirsiniz. HD olarak da olacak.

Gizli bir hesabın profil resmini görebilir miyim?

Haber içeriğinde anlatılanlara ögre, herhangi bir hesabın özel veya genel profil resmini görüntüleyebilirsiniz.

Instagram PP Büyütme nedir?

Instagram pp, büyütme haberi ile büyük boyutta görüntülemek istediğiniz bir hesabın profil fotoğrafını görüntüleyebilirsiniz. Profil fotoğrafını büyüttükten sonra ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Gündem 71 Teknoloji