Instagram Şifre Kırma Nasıl Yapılır?
Gündem 71 Editörü • 10 Ocak 2022 23:49
Instagram Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda instagram kullanıcıları arasında popüler olarak sorulan sorulardan olan instagram şifre kırma 2022 olayının nasıl yapıldığını bu haber içeriğinde sizlere anlatarak nasıl önlem almanız gerektiği konusunda bilgilere yer verdik.

Instagram kullanıcılarının en çok sordukları instagram şifresi nasıl kırılır sorusuna bir cevap niteliğinde hazırladığımız haber içeriğinde Instagmram şifresi kırma işleminin nasıl yapıldığının mantığını anlayarak instagram çalma işlemine karşı hesabınızın önlemini almış olacaksınız.

Instagram Şifresi Nasıl Kırılır?

Instagram şifre kırma termux programı ve instagram şifre kırma python üzerinden yapılan işlemler sayesinde instagram şifresini ele geçirme mümkün olmaktadır. Bu programlar 3. parti bir uygulama sayesinde yapılmakta olup cihazınıza bu programlar yüklendiği takdirde şifreniz başkasının eline geçmiş olacaktır. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Bir kişinin normal şartlarda Instagram şifresini ele geçirmesi pek de mümkün değil. Özellikle de şahsi kullanımdaki hesabınızı. Yani normal şartlarda sağlam bir şifre belirlediğinizde, hesabınızın çalınma riski de ters orantılı olarak düşmüş oluyor. Eğer ki sizde şifre kırma için internet üzerinde yayınlanan 3. parti bir uygulama yüklemek için araştırma yapmaya karar verdiyseniz bu işleme başlamadan etraflıca tekrar yeniden düşünmeniz gerekir. Aksi takdirde instagram hesabınız başkasının eline geçeceği gibi cihazınıza da kalıcı zararlar verebilirsiniz.

Instagram Şifresi Nasıl Kurtarılır Geri Alınır

instagram-sifre-kirma-02 Instagram Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Şifresi unutulan instagram hesabı nasıl kurtarılır ya da şifresinin çalındığını düşündüğünüz instagram şifresi nasıl geri alınır diye araştırma yaptıysanız bu işlemi daha fazla aramanıza gerek yoktur aşağıda verilen işlem sırasını takip ederek instagram şifrenizi geri alabilirsiniz işte işlem sırası;

 • Google Chrome web tarayıcısını açarak adres çubuğuna (https://help.instagram.com) adresini yazarak Enter tuşuna basın.
 • Sol tarafta bulunan menü alanı üzerinden Sorun Giderme ve Giriş Yardımı seçeneğine tıklayın.
 • Yeni açılan sayfada yine ekranın sol tarafında bulunan menü üzerinden Giriş Yapamıyorum seçeneğini seçin ve açılan ekranda Şifremi unutursam ne yapabilirim? linkini tıklayın.
 • Şifremi unutursam ne yapabilirim? sayfasının en altına inin ve Kullanıcı adınızı bilmiyorsanız.. şeklinde devam eden cümledeki linke tıklayın.
 • Açılan sayfada Hesabınızın başkasının eline geçtiğinden kuşkulanıyorsanız.. cümlesindeki linke tıklayın.
 • Yeni açılan sayfanın alt tarafında bulunan Artık giriş yapamıyorsanız durumu bize bildirin linkine tıklayın.
 • Durumu bize bildirin formunu eksiksiz olarak doldurun.
 • Yukarıda yaptığınız işlemden sonra size içerisinde rakamlardan oluşan ve şifre olan bir mail gelecek. Mailde yer alan şifreyi bir yere not edin ve yüzünüzü net gösteren fotoğrafınızla birlikte cevaplayın.

Instagram Şifre Kırma Video Anlatım

Termux Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

Öncelikle, Termux programı nedir açıklayalım Termu; Android telefonlarda doğrudan Linux işletim sistemi koşullarını sağlayan bir terminal emülatör olup cihazlarda “root” atılması gerekmeden kullanılabilen bir programdır. Termux ile birçok hesabın şifresinin kırıldığı belirtilmekte olup termux instagram şifre kırma işleminin de yapıldığı belirtiliyor. Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi bu işlemlerin kesin olduğu bilinmemekte olup söylentilerden ibarettir siz güvenilir bir şifre belirlediğiniz sürece instagram şifreniz kesinlikle başkalarının eline geçmeyecektir.

Instagram Şifre Güvenliği Güçlü Mü?

Instagram şifre güvenliği için şifre uzunluğu güvenlik açısından önemli bir ölçüttür. Güvenli şifre oluşturulması için yönergelerde minimum 8 karakter kullanılması önerilirken maksimum karakter sayısının 64’e çıkarılması tavsiye edilmektedir. Son zamanlarda küçük, büyük harfler, sayılar ve noktalama işaretlerinden oluşan kombinasyonlar yerine tahmin edilmesi daha zor olan rastgele kelime dizilerinin kullanılması önerilmektedir. Bu yöntem de kelime veya cümlenin seçilip içindeki harflerin sayılarla ya da özel karakterlerle değiştirilip karıştırılması gibi yöntemlerle kullanıcı için özel bir bilginin şifre haline getirilmesi sağlanabilir.

Güçlü bir instagram şifresi önerileri;

 • Kolay hatırlayabileceğiniz bir cümle veya deyim için özel bir kısaltma oluşturun
 • Bazı harfleri bir başka harf ya da sembolle değiştirin
 • Hecelerin yerlerini değiştirerek parolayı karmaşıklaştırın

Yurtdışında bir firma tarafından ücretsiz olarak sunulan araç sayesinde instagram şifrenizin güvenli olup olmadığını saniyeler içinde öğrenebilirsiniz. Bunu öğrenmek için tıklayın..

Instagram Şifre Kırma Kadınlar Kulübü

Instagram şifre kırma olayı kadınlar kulübü olarak birçok sitede araştırılmaktadır. Konu hakkında detaylı bilgiler haber içeriğimiz içerisinde yer almaktadır.

Instagram Şifre Kırma Suç Mu?

Birçok sosyal medya platformu kullanıcılar tarafından sorulan bu sorunun cevabı tabii ki de suçtur. Bu haber içeriğinde instagram şifre kırma işleminin nasıl yapıldığı ve önlem almak için nelerin yapılacağı yer alıyor.

Instagram Şifre Bulma Nasıl Yapılır?

Instagram şifre kırma ya da instagram şifre bulma birçok yöntemle yapılabilmektedir. Haber içeriğinde anlatılan yöntemler sayesinde bu işlemleri öğrenerek hesabınızın önlemini alabilirsiniz.

İlginizi çekebilir; Zula hesap çalma

Gündem 71 Teknoloji