Instagram Video Dönüştürücü
Gündem 71 Editörü • 11 Ekim 2020 21:15
Instagram Video Dönüştürücü

Instagram video dönüştürücü ile mp4 dönüştürücü instagram videolarını kolayca dönüştürebileceğiniz adımları haberimizde sizler için derledik.

Bir videoyu bir formattan diğerine dönüştürme süreci karmaşık görünebilir ve işi yapmak için bir yazılım veya program gerektirir; hatta bazı insanlar bu tür programların ücretsiz olmadığını düşünüyor. Bu nedenle bir abonelik için ödeme yapmaları gerekir. Yine de, aslında, tüm süreç çok kolay ve bulunduğunuz yerden veya hangi tür bir bilgisayar veya dizüstü bilgisayar kullanıyor olursanız olun herkes tarafından tamamen erişilebilir. Şimdi Instagram videolarının MP4’e nasıl dönüştürüleceğini açıklayacağız.

Instagram Videolarını Dönüştürme Adımları

İlk adım, kullandığınız telefona bağlı olarak kesinlikle Google Play uygulamasını veya IOS Play Store’u tıklamaktır, ardından sizi seçebileceğiniz birkaç seçeneğe götürecek “Instagram video indirici” veya “Instagram video dönüştürücü” yazın, o zaman yapmalısınız iyi ve etkili olduğunu garanti etmek için daha fazla yıldız ve daha iyi incelemelere sahip olanı seçin.

Bu uygulamayı indirdikten sonra, sonraki adım video bağlantısını kopyalayıp uygulamanın arama çubuğuna yapıştırmak ve ardından üçüncü taraf uygulamadan MP4 formatını seçerek videonuzu Instagram’dan MP4’e almaktır.

Elbette, videonuzu MP4 formatına dönüştürmek için herhangi bir ek veya gizli maliyet olmadan işi gerçekten yapan bir web sitesi seçmelisiniz. İnternette bu konuyla ilgili çeşitli seçenekler var. Tüm süreç tamamen göründüğü gibi, oldukça kolay ve kesinlikle hiç de karmaşık değil. Bunu herkes kolaylıkla yapabilir.

Neden MP4 Formatına Dönüştürülmeli?

instagram-video-donusturucu-01 Instagram Video Dönüştürücü

Bir videoyu MP4 formatına dönüştürmek genellikle video yapımcıları, özellikle Instagram etkileyicileri veya işletmeler tarafından video reklamları oluşturmanın bir parçası olarak istenir ve yapılır, çünkü MP4 formatı videoyu düzenlemeyi çok basit ve kolay hale getirir ve hatta resim veya kelime yazarken vb.

Ayrıca MP4, videoda kodlanmış telif hakkı hak taleplerini tam anlamıyla devre dışı bırakan ve aynı zamanda birçok içerik oluşturucu için ciddi bir endişe olan filigranların kaldırılmasını sağlayan bir formattır. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, birçok içerik oluşturucu ve işletmeler, bir farkındalık duygusu yaratmak ve bu platformlar üzerinden sahte video akışı olası riskini durdurmak için bu sorunu YouTube ve Instagram yönetimlerine bildiriyor.

Bu sosyal medya sağlayıcılarının tepkisi olumlu oldu. Örneğin Instagram’da MP4 formatında paylaşılan videoların çoğu, videonun orijinal oluşturucusunu algılamak ve tanımlamak için otomatikleştirilen ve programlanan bir algılayıcı kullanıldıktan hemen sonra engellenir.

Instagram Video Dönüştürücü Kullanarak Videoları Dönüştürme

Instagram dönüştürücü bir web site olan SaveFrom, çoğu video ve müzik akış hizmetinden çevrimiçi olarak video indirmenize olanak tanır. SaveFrom’un web sitesini ziyaret etmeniz (https://tr.savefrom.net/), video veya ses bağlantısını yapıştırmanız ve istediğiniz formatta indirmeniz yeterlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

Instagram videolarını indirebilir miyim?

Evet yapabilirsin. Instagram videolarını indirmenize izin veren birçok uygulama var. Bu uygulamalardan bazıları düzenleme seçenekleri de sunar.

Instagram videolarını kamera rulonuza kaydedebilir misiniz?

Bunlar kendi videolarınızsa, onları film rulonuza kaydedebilirsiniz. Instagram’ın Hikayelerde bunun için bir seçeneği var. Başkasının videolarını indirecekseniz, bunları üçüncü taraf uygulamaları kullanarak indirmeniz gerekir.

Instagram DM’de nasıl video gönderebilirim?

Instagram videosu ise videonun altındaki kağıt uçak şeklindeki butona dokunarak gönderebilirsiniz. Ardından listeden bir arkadaş veya birden fazla arkadaş seçin ve yanındaki ‘Gönder’ düğmesine dokunun. Instagram videosu değilse DM sayfasına gidin ve film rulonuza ulaşmak için Galeri düğmesine dokunun. Ardından videonuzu seçin ve gönderin.

Sonuç

Instagram videolarının MP4’e nasıl dönüştürüleceğini ele aldık. Bunu yapmak için, videoyu indirmek için bir üçüncü taraf uygulaması kullanabilirsiniz. İndirirken video formatını seçebilirsiniz. Ayrıca Instagram videolarını indirme adımlarından da bahsettik.

İlginizi çekebilir; YouTube Mp3 Dönüştürücü